Trwa ładowanie...
dly16ub

Wydarzenia z zagranicy w skrócie, wtorek 24 sierpnia, 17.00

...
Share
dly16ub

24.08. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z zagranicy w skrócie

- Trzydziestu trzech górników zasypanych od 18 dni w kopalni miedzi i złota na pustyni Atacama w Chile otrzymało w poniedziałek pierwszą partię pokarmu, wody i tlenu.

- Czternaście osób, w tym sześciu cudzoziemców, zginęło we wtorek w katastrofie niewielkiego samolotu w pobliżu stolicy Nepalu, Katmandu - poinformowali przedstawiciele miejscowego lotniska. Do wypadku doszło podczas ulewnego deszczu.

dly16ub

- Trzecie niemowlę zmarło w nocy z poniedziałku na wtorek w klinice uniwersyteckiej w Moguncji (Nadrenia-Palatynat), prawdopodobnie na skutek zakażenia bakteryjnego - poinformował we wtorek rzecznik kliniki.

- Liczba żołnierzy amerykańskich w Iraku spadła poniżej 50 tys., czyli pułapu, określonego przez prezydenta Baracka Obamę - poinformowały we wtorek siły USA.

- Sekretarz stanu ds. europejskich we francuskim MSZ Pierre Lellouche wyraził we wtorek "zdziwienie" uwagami tych, którzy oskarżają Francję o "deportację" Romów, i zaapelował do Bukaresztu i Sofii, by "wzięły odpowiedzialność" za swych obywateli.

- Wskutek kryzysu gospodarczego i finansowego deficyt budżetowy Niemiec sięgnął w pierwszej połowie bieżącego roku 3,5 proc. PKB - poinformował we wtorek Federalny Urząd Statystyczny.

dly16ub

- Rząd szwajcarski zezwolił na zbieranie podpisów na rzecz rozpisania referendum w sprawie przywrócenia kary śmierci - poinformowano we wtorek w biuletynie rządowym.

- W ataku na hotel w Mogadiszu zginęło we wtorek 31 osób, w tym sześciu somalijskich deputowanych - poinformował rząd Somalii. Do zamachu przyznało się islamistyczne ugrupowanie Al-Szabab, powiązane z Al-Kaidą.

- Haszysz wart na czarnym rynku około 40 milionów euro holenderska policja znalazła w niepozornej szopie we wsi Nieuw-Vennep koło Amsterdamu. 700 kilogramów haszyszu było zapakowane w puszki i skrzynki - poinformował we wtorek rzecznik policji.

- Filipińska policja przyznała we wtorek, że ekipa, która usiłowała uratować turystów w Manili była źle przygotowana. Hongkong jest w szoku w dzień po tragedii w filipińskiej metropolii, gdzie porywacz autobusu zastrzeli w poniedziałek ośmiu hongkońskich turystów.

dly16ub

- W wiedeńskim zoo urodziła się w poniedziałek druga panda, poczęta w naturalny sposób. Przyszła na świat w trzy lata po narodzinach swego braciszka Fu Longa - podała we wtorek dyrekcja ogrodu zoologicznego w Schoenbrunn.

- Epidemia dengi szerzy się na Gwadelupie i Martynice - zamorskich departamentach Francji w Małych Antylach na Karaibach. W minionych sześciu miesiącach odnotowano tam ponad 60 tys. zarażeń. Siedemnaście osób zmarło - informuje we wtorek "Le Parisien".

- W wyniku wybuchu zachorowań na tropikalną gorączkę Zachodniego Nilu zmarło pięć osób w obwodzie wołgogradzkim, gdzie na chorobę tę zapadło co najmniej 116 osób - podały we wtorek służby sanitarne w tym regionie na południu europejskiej części Rosji.

- W zakładach lotniczych Awiakor w Samarze dobiegł końca kapitalny remont jednego z dwóch rządowych Tu-154M - poinformowała we wtorek korporacja Russkije Maszyny, do której należy samarska fabryka. Drugi z polskich tupolewów rozbił się 10 kwietnia pod Smoleńskiem.

dly16ub

- Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz opowiedział się za rozszerzeniem kompetencji swego urzędu, co - jego zdaniem - pozwoliłoby na szybsze reformy w kraju.

- Jeden z najbardziej poszukiwanych handlarzy bronią na świecie, Rosjanin Wiktor But, zwany "handlarzem śmiercią", zostanie w środę wydalony do Stanów Zjednoczonych na podstawie piątkowej decyzji sądu apelacyjnego - poinformowała we wtorek tajlandzka policja.

- Rosja po raz pierwszy od siedmiu lat zacznie importować kaszę gryczaną, której brakuje w związku z upałami i suszą - pisze rosyjska strona internetowa newsru.com, zaznaczając, że kasza będzie z Chin.

- Muzyka Chopina będzie rozbrzmiewać do piątku w położonym w centrum Chicago Parku Millenium. Imprezę pod nazwą "Chopin w parku" (Chopin in the Park) zorganizowano w ramach odbywającego się tam 5. Międzynarodowego Festiwalu Miast Siostrzanych Chicago. (PAP)

zdz/

dly16ub

Podziel się opinią

Share
dly16ub
dly16ub