Trwa ładowanie...
d2iufmc

Wydobycie Grupy Lotos przekroczyło milion baryłek w tym roku

Warszawa, 12.02.2016 (ISBnews) - Łączne wydobycie spółek zależnych Grupy Lotos - Lotos Petrobaltic, Lotos Norge i Lotos Geonafta - przekroczyło w lutym pierwszy milion baryłek w tym roku, podała spółka.

Share
d2iufmc

"Dzięki uruchomieniu wstępnego wydobycia na bałtyckim złożu B8 oraz stabilnej produkcji ze złoża B3, wydobyciu ze złóż litewskich i akwizycjom w Norwegii, Lotos zwiększył dzienne wydobycie węglowodorów do poziomu blisko 30 tys. baryłek ekwiwalentu ropy naftowej na dobę (boe/d)" - powiedział wiceprezes Grupy Lotos S.A. ds. poszukiwań i wydobycia i prezes Lotos Petrobaltic Zbigniew Paszkowicz, cytowany w komunikacie

W 2013 r. milionową baryłkę wydobyto pod koniec lipca, a w 2014 i 2015 r. - w marcu.

Produkcja na złożu B3 na Morzu Bałtyckim trwa nieprzerwanie od 1992 r. Wydobycie prowadzone jest przez platformę Baltic Beta. Obecna wielkość wydobycia na B3 wynosi ok. 3 tys. boe/d. 30 września 2015 r. uruchomiono produkcję na złożu B8, prowadzoną z platformy Lotos Petrobaltic. Wydobycie z 6 odwiertów produkcyjnych na tym złożu to ok. 3,5 tys. boe/d.

d2iufmc

Wydobycie działającej na Litwie Lotos Geonafty to około 1,2 tys. boe/d. Ropa naftowa wydobywana na Litwie oraz na Bałtyku trafia do Naftoportu, skąd rurociągami kierowana jest do rafinerii Grupy Lotos w Gdańsku.

Na Norweskim Szelfie Kontynentalnym spółka Lotos Norge ma udziały w złożach produkcyjnych należących do pakietu Heimdal oraz pakietu aktywów na polu Sleipner. Obecna wielkość produkcji przypadająca na Lotos Norge wynosi ponad 22 tys. boe/d - 6,3 tys. boe/d z pakietu Heimdal i 16 tys. boe/d z pól gazowych należących do pakietu Sleipner.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. W 2014 r. Grupa Lotos odnotowała 28,5 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d2iufmc

Podziel się opinią

Share
d2iufmc
d2iufmc