Trwa ładowanie...

Wyłudzili ponad milion złotych. Stworzyli do tego "drzewo genealogiczne"

Para stworzyła drzewo genealogiczne, które miało potwierdzić prawo do majątku zamawiającej go rodziny. W zamian wyłudzili ponad milion złotych. Policjanci CBŚP zatrzymali w Poznaniu 50-letniego Krzysztofa G. oraz 51-letnią Monikę D.


Share
Wyłudzili ponad milion złotych. Stworzyli do tego "drzewo genealogiczne"
Źródło: cbsp.policja.pl, Fot: cbsp.policja.pl
d3m52rr

Krzysztof G. pseudonim "Göring", który skończył podstawówkę, podawał się za znanego łódzkiego prawnika zajmującego się m.in. badaniami genealogicznymi. Stworzył fikcyjną historię rodziny, która się do niego zgłosiła.

Rodzina miała być potomkami osób, które przed II wojną światową na terenie Łodzi, Poznania i innych miast posiadały olbrzymi majątek. Mieli wszystko stracić ze względu na wywłaszczenia.

Mężczyzna zdobył zaufanie rodziny powołując się na swoje wpływy w sądach. Niczego nie podejrzewające ofiary wpłacały regularnie na jego konto pieniądze. W zamian mężczyzna przedstawiał fałszywe wyniki badań genealogicznych oraz sfałszowaną dokumentację dotyczącą utraconego majątku.

d3m52rr

W mieszkaniu Krzysztofa G. funkcjonariusze znaleźli też cały arsenał pochodzący z czasów II wojny światowej m.in.: pocisk artyleryjski, pocisk przeciwlotniczy czy granat odłamkowy.

Według śledczych mężczyzna podrabiał też dokumenty oraz zajmował się praniem brudnych pieniędzy.

Monice D. prokurator zarzucił m.in. składanie fałszywych oświadczeń notarialnych. Krzysztof G. trafił do tymczasowego aresztu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: cbsp.policja.pl

d3m52rr

Podziel się opinią

Share
d3m52rr
d3m52rr