Trwa ładowanie...

Wyniki Eurojackpot. Sprawdź, czy wygrałeś 375 mln zł

15, 24, 29, 33, 41 oraz 7 i 8. Trafienie tych 7 liczb pozwoliło na wygranie aż 375 mln zł. Taka wyjątkowa kumulacja była w piątkowym losowaniu europejskiej loterii.

Wyniki Eurojackpot. Sprawdź, czy wygrałeś 375 mln złŹródło: PAP
drqba8k
drqba8k

W tej chwili nie ma jeszcze informacji, czy w Europie ktokolwiek trafił główną wygraną. Dane o podziale nagród będą dostępna w ciągu najbliższych godzin. Totalizator Sportowy już poinformował za to, że w Polsce żadnego szczęśliwca nie było.

W Polsce najwyższa wygrana wyniosła 362 tys. zł. Trafiły ją 4 osoby - poprawnie wytypowały 4 i 2 liczby. Były zatem o krok, o jedną liczbę, od głównej wygranej. Dla przykładu - w Niemczech najwyższa wygrana wyniosła prawie 3 mln euro. W sumie takie pieniądze powędrują do 7 osób. One trafiły kombinację 5 i 1, czyli przedostatni próg wygranych.

To największa kumulacja w Eurojackpot, od kiedy Polacy mogą brać udział w losowaniach. Europejska loteria do oferty polskiego Totalizatora Sportowego trafiła we wrześniu ubiegłego roku. Prawdopodobieństwo trafienia wygranej pierwszego stopnia wynosi 1:95 344 200. Graczy wcale to nie zraża.

Na co wystarczy główna wygrana? Zanim ewentualny szczęśliwiec z Polski zacznie wydawanie pieniędzy, będzie się musiał rozliczyć z fiskusem. A ten zabierze mu aż… 37,5 mln zł. Wygrana w Lotto jest opodatkowana podatkiem w wysokości 10 proc. W niektórych sytuacjach nie płaci się podatku, ale mowa tylko o małych wygranych. Tych największych skarbówka nie przepuszcza.

drqba8k

Zatem do wydania będzie nie 375 mln zł, a 337,5 zł. To aż dziesięciokrotnie więcej niż wynosi w tej chwili rekord Polski pod względem najwyższych trafień.

Za takie pieniądze można stać się posiadaczem 165 samochodów marki Lamborghini Aventador. Jedna sztuka to koszt 2 mln zł. W tej chwili w Polsce do wzięcia są tylko 23 takie modele.

A co jeżeli nie na auta miałaby pójść wygrana? Wystarczy na 27 300-metrowych apartamentów w Warszawie. Jeden kosztuje 12,5 mln zł. W tej chwili to jedne z najdroższych ofert na rynku. Inna przeliczenia? Takie pieniądze pozwalają na kupno 300 nowych opryskiwaczy polowych o wartośći ponad 1 mln zł.

drqba8k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drqba8k