Trwa ładowanie...
d1wkvtj

Wypłata "trzynastek". ZUS zapewnia, że się wyrobi

Znamy daty wypłat "trzynastek", czyli dodatkowych emerytur i rent. Kwota 981 zł na rękę powinna dotrzeć w jednym z sześciu terminów, ZUS gwarantuje, że z wypłatami zdąży na czas.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes ZUS zapewnia, że "trzynastki" trafią do emerytów na czas
Prezes ZUS zapewnia, że "trzynastki" trafią do emerytów na czas (East News)
d1wkvtj

Waloryzacja rent i emerytur ma nastąpić 1 marca, w kwietniu ZUS ma wypłacić "trzynastki". Beneficjenci się martwią - czasu jest coraz mniej, a rząd nadal nie wprowadził w życie odpowiednich ustaw.

Czytaj też: Waloryzacja emerytur i rent 2020. Rząd musi dać więcej pieniędzy

Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska w rozmowie z "Faktem" podkreśla, że ustawa dotycząca waloryzacji musi przejść przez Sejm i Senat do końca lutego, a ta dotycząca "trzynastek" - najpóźniej do końca marca. ZUS - jak zapewnia prof. Uścińska - jest gotowy do wypłat zarówno zwaloryzowanych emerytur i rent, jak i dodatkowych świadczeń.

d1wkvtj

Czytaj także: Rząd zagwarantował środki na trzynastkę i podniósł najniższe świadczenie

Znamy też terminy wypłat "trzynastek". Już w kwietniu emeryci i renciści - o ile tylko w odpowiednim czasie ustawa przejdzie przez parlament i podpisze ją prezydent - dostaną 981 zł na rękę (1200 zł brutto, czyli dokładnie tyle, ile wynosi najniższa emerytura po waloryzacji) w jednym z sześciu terminów.

Wypłaty będą realizowane: 1, 6, 10, 15, 20 i 25 kwietnia. Wprowadzając tę ustawę, rząd tym samym wprowadzi "trzynastki" na stałe. Będzie to coroczny dodatek do emerytury i renty w wysokości najniższej emerytury, obowiązującej w danym roku.

Obejrzyj: "Kupowanie głosów trzynastką to nie jest rozwiązanie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1wkvtj

Podziel się opinią

Share
d1wkvtj
d1wkvtj