Trwa ładowanie...
d3psav4

Wysoka realizacja deficytu po X przez wysokie koszty obsługi długu i dodatkowe wydatki na 4 mld zł -

07.11. Warszawa (PAP) - Wysoka realizacja deficytu po październiku jest wynikiem ponad 9 mld zł kosztów obsługi długu oraz dodatkowych wydatków w wysokości 4 mld zł - powiedział...
Share
d3psav4

07.11. Warszawa (PAP) - Wysoka realizacja deficytu po październiku jest wynikiem ponad 9 mld zł kosztów obsługi długu oraz dodatkowych wydatków w wysokości 4 mld zł - powiedział dziennikarzom minister finansów Jacek Rostowski.

"Wykonanie budżetu po październiku będzie poniżej harmonogramu, tak jak powiedziała pani minister Majszczyk. Ten deficyt wynika z ponad 9 mld zł skumulowanych kosztów obsługi długu, których w listopadzie i grudniu niemal już nie będzie. 4 mld zł to inne wydatki wynikające z opóźnień w przetargach. Nie ma żadnego zagrożenia przekroczenia limitu 35 mld zł deficytu w tym roku" - powiedział.

We wtorek wiceminister finansów Hanna Majszczyk poinformowała, że deficyt budżetu państwa po październiku wyniósł ok. 34 mld zł. Harmonogram przychodów i wydatków budżetu zakładał deficyt po październiku 34,7 mld zł. Po wrześniu deficyt budżetu wyniósł 21,1 mld zł. (PAP)

bg/ map/ ana/

d3psav4

Podziel się opinią

Share
d3psav4
d3psav4