Trwa ładowanie...
lotto

Wysoka wygrana w Eurojackpot. Polak otarł się o główną nagrodę

Ponad 4,7 mln zł wygrał szczęśliwiec z Polski, który w piątkowym losowaniu Eurojackpota skreślił poprawnie 5 głównych liczb i jedną z dwóch dodatkowych cyfr. Główna nagroda jednak nie padła i kumulacja w kolejnym losowaniu sięga 150 mln zł.

Share
Wysoka wygrana w Eurojackpot. Polak otarł się o główną nagrodę
Źródło: PAP, Fot: Tytus Żmijewski
d3hnqq0

Eurojackpot, czyli loteria, w której na pulę nagród zrzucają się gracze z europejskich krajów, na dobre zagościła już nad Wisłą. W Wirtualnej Polsce opisywaliśmy historię Wojciecha, który w 2019 r. wygrał ok. 193 mln zł. Mało brakowało, a w piątek mielibyśmy człowieka nr 2 na liście wygranych. Zabrakło jednej cyfry.

W piątek wylosowano następujące liczby: 2, 13, 39, 45, 47 oraz 4 i 6. W Polsce padła wygrana II stopnia warta ponad 4,7 mln zł. W krajach, które biorą udział w loterii padły tylko dwie takie wygrane. Drugim szczęśliwcem okazał się gracz ze Szwecji.

Lotto.pl
Źródło: Lotto.pl
Lotto.pl
Źródło: Lotto.pl

Brak głównej wygranej oznacza, że rośnie kumulacja. W kolejny piątek będzie można zagrać nawet o 150 mln zł.

Wygrał 193 mln zł. Dziennikarze odsłaniają kulisy spotkania

Eurojackpot to organizowana w osiemnastu państwach europejskich loteria, w której można wygrać do 90 mln euro. Gra polega na odgadnięciu pięciu zwykłych i dwóch specjalnych numerów.

Najniższa wygrana to 10 mln euro, a szanse na trafienie nagrody pierwszego stopnia wynoszą 1:95 344 200. Do wyboru jest aż dwanaście kategorii. Koszt jednego zakładu to 12,50 zł. Maksymalna kwota kumulacji to 90 mln euro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3hnqq0

Podziel się opinią

Share
d3hnqq0
d3hnqq0