Trwa ładowanie...

Wyższy wiek emerytalny? "Zmian nie będzie". Czy na pewno?

Rząd chce przekonać Polaków do dłuższej pracy. Czy będzie wyższy wiek emerytalny? - Będziemy rozważać modele zachęt czy benefitów w ramach "srebrnej ekonomii" - powiedziała minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz.

Wyższy wiek emerytalny? "Zmian nie będzie". Czy na pewno?Źródło: WP.PL
d35z2wu
d35z2wu

Rząd chce nie kijem, czyli ustawowym podniesieniem wieku emerytalnego, ale marchewką przekonywać seniorów, by nie rezygnowali z pracy. Czym dokładnie? Minister Jadwiga Emilewicz przyznała, że brane są pod uwagę różne opcje.

- Państwo powinno zachęcać seniorów do dłuższej pracy niż pozwala obecnie wiek emerytalny - powiedziała szefowa resortu przedsiębiorczości.

I dodała: - Stawiamy diagnozę i zdajemy sobie sprawę, jak wygląda rynek pracy w Polsce, który szuka pracowników. Dzisiaj gotowych rozwiązań nie mamy; pracodawcy sygnalizują, że ten rynek jest jednym z największych dzisiaj dla nich wyzwań. Pewnie w nowej kadencji, nowy rząd, będzie się musiał tymi tematami także zająć.

Zaznaczyła, że aktywność zawodowa w Polsce jest wysoka - mówimy o ok. 72 proc. aktywnych zawodowo w okresie między 20. a 65. rokiem życia. Przyznała, że średnia europejska jest nieco wyższa.

O wieku emerytalnym szefowa MPiT mówiła też we wtorek na antenie Radia Zet, wskazując, że Radę Dialogu Społecznego czeka "bardzo trudna rozmowa" na temat świadczeń emerytalnych.

d35z2wu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35z2wu