Trwa ładowanie...
waluty
+1

Wzrost EUR/USD pomógł złotemu

Środowe notowania USD/PLN i EUR/PLN upłynęły pod znakiem oscylacji wokół poziomów z wczorajszego zamknięcia, które ostatecznie przyniosły umocnienie złotego.

Share
Wzrost EUR/USD pomógł złotemu
Źródło: X-Trade Brokers DM
d2kgilk

O godzinie 16:41 za dolara trzeba było zapłacić 2,6871 zł, czyli o 2 grosze mniej niż wczoraj pod koniec dnia. Euro natomiast taniało o 0,1 grosza i kosztowało 3,5151 zł. Dzisiejszy dzień, jakkolwiek zmienność na obu parach przekroczyła 5 groszy, był jednym ze spokojniejszych w ostatnim czasie.

Podobnie jak w ostatnich tygodniach, polska waluta w dalszym ciągu pozostawała pod wpływem zachowania EUR/USD oraz zmian nastawienia do ryzyka. Obserwowana dziś na rynkach akcji realizacja zysków, zwiększyła awersję do ryzyka i tym samym negatywnie odbiła się na notowaniach polskiej waluty.

Czynnikiem kompensującym ten negatywny impuls był wzrost kursu EUR/USD. Para ta, pomimo nocnego spadku z okolic 1,30 dolara do dziennego minimum na 1,2793, ostatecznie wspięła się do poziomu 1,31 dolara. To o tyle istotne, że wybicie powyżej 1,30 dolara jest równoznaczne z wygenerowaniem nowych sygnałów kupna, które mogą otwierać drogę aż do 1,36 dolara.

d2kgilk

Perspektywa znaczącego wzrostu kursu EUR/USD w kolejnych tygodniach, przy oczekiwanej kontynuacji wzrostowej korekty na światowych giełdach, pozwala zakładać umocnienie polskiej waluty w listopadzie. Nie jest wykluczone, że oznaczałoby to nawet powrót USD/PLN do poziomów sprzed miesiąca, czyli w okolice 2,50 zł. Kurs EUR/PLN mógłby wówczas wrócić w okolice 3,40 zł.

Marcin R. Kiepas
X-Trade Brokers DM S.A.

d2kgilk

Podziel się opinią

Share
d2kgilk
d2kgilk