Trwa ładowanie...
d3t3pqo
14-02-2017 08:31

X-Trade Brokers liczy się z ograniczeniem działalności na rynku tureckim

Warszawa, 14.02.2017 (ISBnews) - X-Trade Brokers Dom Maklerski spodziewa się możliwego ograniczenia działalności na rynku tureckim po wprowadzeniu zmian w regulacjach dotyczących działalności usług inwestycyjnych w Turcji, podał broker.

d3t3pqo
d3t3pqo

"W związku z zakończeniem [?] wstępnych analiz wpływu na działalność prowadzoną na rynku tureckim, wprowadzonych [?] przez turecki organ regulacyjny tj. Capital Markets Board of Turkey (CMB) zmian w regulacjach dotyczących działalności usług inwestycyjnych, działalności inwestycyjnej oraz usług dodatkowych emitent informuje o możliwym ograniczeniu działalności na rynku tureckim" - czytamy w komunikacie.

Zmiany wprowadzone przez CMB dotyczą w szczególności obniżenia wysokości obowiązkowej dźwigni wykorzystywanej przez inwestorów do 10:1 oraz wprowadzenia w odniesieniu do klientów obowiązku minimalnej pierwszej wpłaty w wysokości odpowiadającej 50 tys. TRY (równowartości ok. 12 tys. USD), podano w informacji.

"Zmiany, o których mowa powyżej weszły w życie ze skutkiem natychmiastowym dla wszystkich klientów oraz pozycji otwartych od 10 lutego 2017 r., a w odniesieniu do pozycji otwartych przed tym dniem został wyznaczony termin 45 dni na dostosowanie obecnego stanu do nowych regulacji" - czytamy dalej.

Grupa pracuje nad pełnym wdrożeniem przedmiotowych regulacji. Obecnie nie jest w stanie precyzyjnie oszacować, jaki wpływ na działania klientów na rynku tureckim oraz na dokonywane przez nich transakcje będzie miała przedmiotowa zmiana regulacyjna, podkreślono w informacji.

d3t3pqo

"Nie można wykluczyć, iż tak istotne ograniczenia wprowadzone przez CMB mogą przyczynić się do istotnego spadku liczby klientów, a w konsekwencji do istotnego ograniczenia działalności Grupy XTB w Turcji" - podsumowano w komunikacie.

X-Trade Brokers DM S.A. prowadzi działalność maklerską i podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego. Grupa XTB jest europejskim domem maklerskim, specjalizującym się w instrumentach finansowych będących przedmiotem obrotu na rynku pozagiełdowym i giełdzie. Od 2002 roku działa na rynkach zagranicznych, gdzie oferuje klientom zaawansowane technologicznie aplikacje transakcyjne. Jest licencjonowany w ponad 10 krajach Europy. Spółka jest notowana na GPW od maja 2016 r.

(ISBnews)

d3t3pqo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t3pqo