Trwa ładowanie...
d3zaqjx
d3zaqjx
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Xinhua planuje ofensywę w mediach społecznościowych

Agencja Xinhua uruchomiła na Twitterze specjalne konto w języku angielskim New China, do końca przyszłego roku planuje rozszerzyć swoją działalność w mediach społecznościowych w 13 językach - poza europejskimi także w suahili.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3zaqjx

Jak poinformował PAP we wtorek wiceprezes agencji Xinhua Long Xinnan, chińska agencja uruchomiła także specjalne platformy informacji dla sektora biznesowego. "Xinhua rozwija usługi w zakresie mediów społecznościowych, zarówno dla odbiorców na chińskim rynku, jak i dla zagranicznych użytkowników, szczególnie młodych, którzy są aktywni w nowych mediach" - powiedział Long Xinnan, który wraz z delegacją odwiedził we wtorek Polską Agencję Prasową.

"Obecność w nowych mediach jest niezbędnym elementem działalności każdej agencji informacyjnej, a skuteczna strategia informacyjna dotycząca mediów społecznościowych jest obecnie największym wyzwaniem każdej agencji, dla której sednem działalności jest wiarygodność" - podkreślała prezes PAP Lidia Sobańska, wskazując na europejskie doświadczenia biznesowe w sektorze mediów społecznościowych.

Wiceprezes Xinhua mówił o dużym zainteresowaniu informacji po angielsku na koncie twitterowym New China, ale podkreślał, że mimo wiodącego angielskiego chińska agencja planuje stworzenie kolejnych wersji językowych, w tym takze w języku suahili. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu przedsiębiorców Xinhua uruchomiła także specjalną platformę informacji w obrębie krajów Nowego Jedwabnego Szlaku.

d3zaqjx

Nowy Jedwabny Szlak znajduje się na liście priorytetów chińskiego rządu. Jak oceniali w rozmowie z PAP eksperci, to szansa dla Polski, gdyż przejeżdżają przez nią wszystkie pociągi. "Kreujemy się jako miejsce inwestycji logistycznych dla całej Europy" - ocenił jakiś czas temu w rozmowie z PAP Andrzej Juchniewicz z szanghajskiego biura Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).

Xinhua (dosł. Nowe Chiny) to państwowa agencja prasowa Chińskiej Republiki Ludowej i najważniejsza w Chinach instytucja zajmująca się zbieraniem i obróbką informacji prasowych, a także organizacją konferencji z udziałem polityków i instytucji rządowych. Zatrudnia ok. 10 tys. pracowników, posiada ponad 100 biur na całym świecie.

d3zaqjx

Podziel się opinią

Share

d3zaqjx

d3zaqjx