Trwa ładowanie...
d2o2x3t

YIT rozpocznie wiosną przedsprzedaż lokali w stołecznej inwestycji Aroma Park

Warszawa, 14.12.2016 (ISBnews) - Fińska firma YIT planuje zrealizować inwestycję mieszkaniową pod nazwą Aroma Park przy ulicy Klasyków 10 w warszawie, podało YIT. Planowanych jest kilka etapów projektu, a przedsprzedaż mieszkań ma ruszyć wiosną 2017 r., poinformował prezes YIT w Polsce Tomasz Konarski.

Share
d2o2x3t

"Jeden z najważniejszych zabytków na północy Warszawy zyska nowe życie. Historyczna zabudowa drożdżowni Henryka Bienenthala z lat 1902-1904 zostanie przywrócona do świetności przez firmę YIT z Finlandii, w ramach projektu mieszkaniowego Aroma Park. Nowy projekt YIT będzie realizowany na działce o powierzchni blisko 3 ha, położonej przy ulicy Klasyków 10" - czytamy w komunikacie.

Znajdująca się w dzielnicy Białołęka działka graniczy z odnowionym Parkiem Henrykowskim, podkreślono w materiale.

"Tak obszerny i zadrzewiony teren pozwala na pełne zachowanie historycznego układu przestrzennego, rewitalizację zabytków oraz wybudowanie kameralnych, trzypiętrowych budynków mieszkalnych, wpisujących się w bezpośrednie otoczenie parku" - powiedział Konarski.

d2o2x3t

"Inwestycja pod nazwą Aroma Park będzie realizowana w kilku etapach. Po wakacjach planujemy rozpocząć budowę około 70 mieszkań. Przedsprzedaż rozpoczniemy wiosną 2017 roku" - dodał.

Firma podkreśla, że układ przestrzenny działki i cztery zabytkowe budynki mają niezwykłą wartość historyczną. W skład zespołu wchodzi między innymi willa fabrykancka, unikatowy w skali stolicy obiekt, który przetrwał prawie nienaruszony przez blisko 115 lat, oraz budynek główny drożdżowni.

"Nazwa 'Henryków' wywodzi się od imienia pierwszego właściciela gorzelni drożdżowej. Żydowski przedsiębiorca Henryk Bienenthal zbudował wspomniany zakład w latach 1902-1904. Po drugiej wojnie światowej, do 2012 roku, działała na tym terenie Fabryka Substancji Zapachowych 'Pollena-Aroma', do której nawiązuje nazwa inwestycji" - wskazano także w komunikacie.
Nieruchomość przy ulicy Klasyków to kolejny grunt nabyty przez YIT, który zadebiutował w Polsce jesienią 2015 roku. W maju 2016 roku firma rozpoczęła budowę i sprzedaż pierwszego projektu mieszkaniowego, "Nordic Mokotów", zlokalizowanego przy al. gen. W. Sikorskiego i ulicy Pory na warszawskim Mokotowie. W ramach inwestycji powstanie blisko 300 mieszkań (prawie 18 tys. m2 PUM).

Oprócz Finlandii, YIT jest też obecne w Estonii, na Łotwie, na Litwie, w Rosji, w Czechach, na Słowacji i w Polsce. W 2015 r. YIT sprzedało 7 407 mieszkań.

(ISBnews)

d2o2x3t

Podziel się opinią

Share
d2o2x3t
d2o2x3t