Trwa ładowanie...
d2826rj

Z punktu widzenia inflacji stopy należałoby obniżyć, ale nie jest to przesądzone - Kazimierczak, RPP

17.01. Warszawa (PAP) - Zapowiedź obniżek stóp ma swoją logikę z punktu widzenia transparentności polityki monetarnej dla rynków. Nie jest to jednak przesądzone. Z punktu widzenia...

Share
d2826rj

17.01. Warszawa (PAP) - Zapowiedź obniżek stóp ma swoją logikę z punktu widzenia transparentności polityki monetarnej dla rynków. Nie jest to jednak przesądzone. Z punktu widzenia inflacji, to należałoby stopy obniżyć, choć trzeba z drugiej strony jeszcze brać pod uwagę np. kurs walutowy - uważa Andrzej Kazimierczak z RPP.

"Rzeczywiście RPP stara się prowadzić politykę transparentną, jeśli chodzi o rynki finansowe. Takie zapowiedzi obniżek stóp mają swoją logikę z tego punktu widzenia, ale to nie jest przesądzone. Tu pewności nie ma. Z punktu widzenia inflacji, to należałoby stopy obniżyć, bo w ujęciu realnym ta stopa procentowa rośnie" - powiedział w środę wieczorem w Telewizji Trwam Kazimierczak z RPP.

"Jednak RPP musi mieć na uwadze także kurs walutowy. Jeżeli będziemy w pośpiechu obniżać stopy procentowe, to obniżymy rentowność polskich obligacji" - dodał.

kba/ asa/

d2826rj

Podziel się opinią

Share
d2826rj
d2826rj