Trwa ładowanie...
d1h66sl

Z Zelmeru dobrowolnie odeszło ponad 170 pracowników

Ponad 170 pracowników Zelmeru skorzystało z Programu Dobrowolnych Odejść, jaki zarząd firmy wprowadził w sierpniu tego roku. Oprócz dziewięciomiesięcznych odpraw w ramach programu, pracownicy mogą liczyć dodatkowo na wsparcie z unijnego projektu, którego budżet sięga 2,8 mln zł.

d1h66sl
d1h66sl

Projekt pod nazwą "Program wsparcia dla kontynuacji pracy zawodowej pracowników firmy Zelmer" został przygotowany przez spółkę we współpracy z Rzeszowską Agencją Rozwoju Regionalnego. Finansowany jest z programu Kapitał Ludzki.

Jak poinformował PAP w poniedziałek pełnomocnik zarządu ds. kontaktów z organizacjami pracowników w Zelmerze Władysław Zygo, głównym celem projektu jest zapewnienie pracownikom godnych warunków odejścia ze spółki.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że dodatkowa pomoc o łącznej wysokości 2,8 mln zł nie tylko złagodzi skutki zwolnienia, ale pozwoli naszym kolegom łatwiej odnaleźć się w nowej rzeczywistości - dodał Zygo.

Z programu skorzystać będzie mogło 150 b. pracowników firmy. W ramach projektu będzie możliwość uczestniczenia w szkoleniach specjalistycznych, pozwalających na podniesienie kwalifikacji bądź też na przekwalifikowanie zawodowe. Będzie także można liczyć na półroczne płatne staże oraz otrzymanie wsparcia na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

d1h66sl

Zdaniem Zygi, wykorzystanie środków jakie oferuje PDO, oraz tych z projektu, da odchodzącym osobom realną szansę na kontynuowanie zawodowej drogi.

Program Dobrowolnych Odejść rozpoczął się w Zelmerze w sierpniu tego roku, jego ogłoszenie miało związek z reorganizacją spółki - wydzieleniem ze struktur firmy Zakładu Silników i Zakładu Metalowego.

Zelmer jest największym producentem sprzętu AGD w Polsce; zatrudnia około 2400 osób. Siedziba firmy mieści się w Rzeszowie.

d1h66sl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h66sl