Trwa ładowanie...
dmfwrxm

Za 2-3 tygodnie Tauron ma ogłosić wynik przetargu na blok w Jaworznie

17.01. Katowice (PAP) - Na przełomie stycznia i lutego grupa Tauron chce ogłosić wynik postępowania przetargowego na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno -...

Share
dmfwrxm

17.01. Katowice (PAP) - Na przełomie stycznia i lutego grupa Tauron chce ogłosić wynik postępowania przetargowego na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno - poinformował w czwartek PAP prezes grupy Dariusz Lubera.

Prezes sprecyzował, że możliwe jest wyłonienie zwycięzcy lub - zgodnie z prawem zawsze przysługującym zamawiającemu - unieważnienie przetargu, gdyby okazało się to uzasadnione.

"Komisja (przetargowa - PAP) realizuje pracę, ale mam nadzieję, że w ciągu najbliższych 2-3 tygodni ogłosimy wynik tego postępowania. Dzisiaj nie umiem jeszcze powiedzieć jaki on będzie i czy w ogóle będzie - ale wszystko wskazuje na to, że będzie" - powiedział PAP prezes.

dmfwrxm

Jego zdaniem, jeżeli zgodnie z planami Taurona uda się ostatecznie rozstrzygnąć przetarg na przełomie pierwszego i drugiego kwartału, kontrakt z wykonawcą mógłby być podpisany jeszcze w drugim kwartale roku.

W przetargu na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno 19 października ubiegłego roku złożono cztery oferty. Najtańszą ofertę z ceną 4,9 mld zł brutto złożyło konsorcjum CNEEC/COVEC. Na drugim miejscu jest oferta konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa z ceną 5,41 mld zł brutto. Konsorcjum SNC-Lavalin Polska, SNC-Lavalin, Hitachi Power Europe zaproponowało cenę 5,9 mld zł. Ofertę złożyło także konsorcjum Alstom Power i Alstom Power Systems, które zaproponowało odpowiednio 5,966 mld zł. Budżet inwestora został określony na 4,305 mld zł brutto.

Lubera poinformował, że oferty są bardzo szczegółowo analizowane. Wskazał, że różnica cenowa między najtańszą - chińską - a najdroższą ofertą wynosi ok. 1 mld zł.

Terminy składania i otwarcia ofert na budowę bloku w Jaworznie o mocy 800-910 megawatów na parametry nadkrytyczne były wcześniej wielokrotnie przekładane. Początkowo zakładano, że uda się wyłonić i podpisać umowę z wykonawcą jeszcze w 2012 r.(PAP)

mab/ drag/ jtt/

dmfwrxm

Podziel się opinią

Share
dmfwrxm
dmfwrxm