Trwa ładowanie...
d4az0bz

ZA Puławy mają umowę na sprzedaż mocznika za ok. 305 mln zł

Warszawa, 08.10.2014 (ISBnews) - Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" zawarła umowę ze spółkami Kronospan Mielec Sp. z o.o., Diakol Strazske S.R.O. z siedzibą na Słowacji, Dukol Ostrava S.R.O z siedzibą w Czechach na sprzedaż mocznika z mocą obowiązującą od 1 lipca 2014 roku do 31 grudnia 2018 r. Szacunkowa wartość netto umowy wynosi 305 mln zł, poinformowała spółka.
Share
d4az0bz

"Zgodnie z umową spółka zobowiązuje się dostarczyć produkt (mocznik PULREA), a kupujący go odebrać i za niego zapłacić. Umowa określa minimalną ilość produktu, która ma zostać dostarczona kupującym w ramach umowy. Ceny będą negocjowane w okresach miesięcznych. Szacunkowa wartość netto umowy wynosi 305 mln zł" - podała spółka.

Pozostałe warunki mowy nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów, podano także.

Grupa Azoty jest jedną z największych w europejskiej branży chemicznej, obecna jest w sektorze tworzyw konstrukcyjnych, nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a także alkoholi OXO i plastyfikatorów. Jednostką dominującą są Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach notowane są na warszawskiej giełdzie od 2008 roku. Zgoda Komisji Europejskiej na włączenie do Grupy Azoty ZA Puławy wydana została 18 stycznia 2013 r.

(ISBnews)

d4az0bz

Podziel się opinią

Share
d4az0bz
d4az0bz