Trwa ładowanie...

Zabierają Polakom mieszkania, bo potrzebują ich dla uchodźców? MSW wyjaśnia

Do polskich domów w ostatnich dniach trafiają pisma, wysyłane rzekomo przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Resort ma w nich domagać się udostępniania lub oddania mieszkań uchodźcom, którzy będą sprowadzani do Polski w przyszłym roku.

Zabierają Polakom mieszkania, bo potrzebują ich dla uchodźców? MSW wyjaśniaŹródło: Eastnews, fot: Beata Zawrzel/REPORTER
d3c5gio
d3c5gio

*Do polskich domów w ostatnich dniach trafiają pisma wysyłane rzekomo przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Resort ma w nich domagać się udostępniania lub oddania mieszkań uchodźcom, którzy będą sprowadzani do Polski w przyszłym roku. MSW przesłało do mediów oświadczenie, w którym odcina się od tej sytuacji i podkreśla, że ministerstwo nie wysyła tego typu wezwań. *

Do resortu napływają sygnały, że osoby prywatne (zazwyczaj osoby starsze) otrzymują informacje podpisane przez rzekomego dyrektora z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dotyczą one oddania bądź udostępnienia mieszkań Syryjczykom, którzy będą w przyszłym roku przyjeżdżać do Polski. Wysyłane do mieszkańców zawiadomienie to zwykły wydruk komputerowy. Nie ma na nim żadnej pieczęci, godła i obowiązującego logo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Resort uspokaja, że nie wysyła pism w sprawie udostępnienia mieszkań Syryjczykom, a w przypadku otrzymania podobnych zawiadomień prosi o zgłoszenie tego na policję. Fakt ten może dziwić tym bardziej, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie istnieje już formalnie od 2011 r. więc siłą rzeczy żaden przedstawiciel tego resortu nie może wysyłać pism.

Ponadto resort informuje, że wszystkie oferty pomocy dla uchodźców zbierane są przez Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Każdy dobrowolnie może wysłać swoją ofertę pomocy na specjalnie uruchomioną skrzynkę mailową: pomoc@udsc.gov.pl. Adres ten został uruchomiony zarówno dla osób prywatnych jak i organizacji społecznych.

d3c5gio
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c5gio