Żabka majstruje przy kasach samoobsługowych. Zapowiada rewolucję

Żabka będzie testować nowe kasy samoobsługowe
Żabka będzie testować nowe kasy samoobsługowe
Źródło zdjęć: © East News | Marek Bazak, Zofia Bazak
oprac. MAGL

05.03.2024 16:26, aktual.: 05.03.2024 18:59

Żabka zamierza odmienić kasy samoobsługowe. Zapowiedziała, że będzie testowała nowe rozwiązanie, które wyeliminuje problemy. Dzięki niemu kasjerzy będą mogli zdalnie pomagać klientom.

Kasy samoobsługowe mają swoich zwolenników i przeciwników. Wielu z nas denerwuje się, gdy maszyna zacina się z niewyjaśnionych powodów. To także dodatkowe obciążenie dla obsługi sklepów, która musi odrywać się od swoich zadań.

Z tymi problemami chce walczyć Żabka. Jak podaje "Fakt", popularna sieć handlowa zamierza przetestować nowe rozwiązanie, na którym skorzystają zarówno klienci, jak i pracownicy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Wielka ściema" w innowacjach. Wystarczyło mieć pomysł na startup. Jakub Dwernicki -Biznes Klasa #20

Nowe kasy samoobsługowe w Żabka. Kasjerzy pomogą zdalnie

W ramach rewolucji Żabka chce wykluczyć takie przypadłości w kasach samoobsługowych, jak np. konieczność czekania na pomoc ze strony obsługi sklepu.

Chce to osiągnąć, wprowadzając nowy typ kas samoobsługowych. Mają to być urządzenia, które pozwolą na zdalny dostęp. W sytuacji, gdy klient będzie potrzebował wsparcia, to pracownicy nie będą musieli przerywać swoich zadań - zainterweniują na odległość.

"Celem biznesowym projektu jest optymalizacja procesów sklepowych i umożliwienia kasjerom podejmowanie operacyjnych zadań na sali sprzedaży, przy jednoczesnym braku konieczności oczekiwania na klienta w okolicach boksu kasowego, czy też każdorazowego podchodzenia do kasy w sytuacjach, gdy niezbędna jest jego akceptacja" - czytamy w komunikacie Żabki, który cytuje dziennik.

W tym celu Żabka chce wyposażyć kasjerówurządzenia, które będą informować o "istotnych komunikatach, błędach i akcjach wykonywanych na kasie samoobsługowej oraz pozwoli użytkownikowi na zdalną ich akceptację".

Na ten moment nie wiadomo, kiedy Żabka wprowadzi do użytku nowe kasy samoobsługowe. Na razie szuka firmy, która mogłaby opracować takie urządzenia.

Żabka jak McDonald's. Oto sklep dla kierowców

Ostatnią nowością, którą postanowiła wdrożyć Żabka, to nowy format sklepu. Jak już pisaliśmy w WP, na jesieni ub.r. zadebiutowała Żabka Drive, czyli sklep, w którym zakupy robimy bez konieczności wychodzenia z samochodu. Taka placówka mieści się w Piasecznie pod Warszawą.

Wystarczy podjechać i złożyć zamówienie do mikrofonu, a następnie odebrać je w oknie. Poza zakupami można zamówić także przekąski, z których znana jest sieć — hot dogi, burgery, zapiekanki, a także kawę.

Źródło artykułu:WP Finanse
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także