Trwa ładowanie...
d38jktx
d38jktx

Zachodniopomorskie/ Międzynarodowy koncern inwestuje w Goleniowie

Międzynarodowy koncern działający w branży opakowań metalowych Crown Packaging planuje zainwestować w Goleniowie (Zachodniopomorskie) 25 mln zł m.in. w budowę nowej hali produkcyjnej. Zatrudnienie w firmie ma wzrosnąć o około 120 etatów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d38jktx

Jak poinformowano PAP w Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie firma, która działa już w tej miejscowości od lat 90. ubiegłego wieku zamierza rozbudować swój zakład w Goleniowie.

"Inwestycja będzie przebiegała w dwóch etapach, a po jej zakończeniu zatrudnienie wzrośnie o około 120 etatów. Pierwszy etap, już rozpoczęty, polega na budowie nowej hali produkcyjnej. Drugi etap wiąże się z zakupem prawie czterohektarowego terenu inwestycyjnego od gminy i budowie kolejnego obiektu, który wyposażony zostanie w najnowszą linię technologiczną do produkcji opakowań metalowych" - powiedział burmistrz Goleniowa Robert Krupowicz.

Dodał, że firma chce, by w Goleniowie mieścił się również europejski dział logistyki Crown Packaging. Po realizacji planów inwestycyjnych o łącznej wartości około 25 mln zł, koncern będzie zatrudniał w Goleniowie ponad 300 osób - podkreślił.

d38jktx

"Goleniów wygrał konkurencję nie tylko z kilkoma innymi lokalizacjami w Polsce, ale również z innymi krajami europejskimi. O wyborze inwestora zdecydowały lokalizacja oraz warunki, jakie gmina stwarza dla inwestorów" - powiedział Krupowicz. Poinformował też, że Crown Packaging przenosi na Pomorze Zachodnie jeden z zakładów w Wielkiej Brytanii.

Zdaniem burmistrza, inwestycja dowodzi, że Goleniów jest dobrym miejscem do inwestowania. "Stworzenie dobrego klimatu do inwestowania doprowadziło do tego, że stopa bezrobocia w naszej gminie spadła do 5,2 proc., a kolejni inwestorzy negocjują z nami warunki do prowadzenia swojego biznesu w Goleniowie" - dodał.

Crown Holdings, do którego należy Crown Packaging, jest światowym dostawcą opakowań. Działająca od 1892 r. firma ma ok. 150 zakładów w 41 krajach. Zatrudnia blisko 22 tys. pracowników. Jej siedziba mieści się w Filadelfii w USA. Produkuje takie opakowania jak puszki na żywność, w tym do napojów, czy pojemniki aerozolowe.

Goleniów przyciąga także inwestorów do tamtejszego parku przemysłowego. Swą lokalizację ma już w nim ponad 40 firm z całego świata. Pracujące na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego przedsiębiorstwa zatrudniają obecnie ponad 3 tys. osób.

Od kilu lat wzrasta liczba firm działających na terenie gminy. W 2010 r. zarejestrowano 4295, a w 2013 r. już 4436 przedsiębiorstw.

d38jktx

Podziel się opinią

Share
d38jktx
d38jktx