Trwa ładowanie...
d41fbxf

Zainteresowanie azjatyckich inwestorów polskim rynkiem długu jest bardzo duże - Kowalczyk, MF

02.11. Warszawa (PAP) - Zainteresowanie azjatyckich inwestorów polskim rynkiem długu, w tym największych i najpoważniejszych instytucji, jest bardzo duże - poinformował cytowany w...

d41fbxf
d41fbxf

02.11. Warszawa (PAP) - Zainteresowanie azjatyckich inwestorów polskim rynkiem długu, w tym największych i najpoważniejszych instytucji, jest bardzo duże - poinformował cytowany w komunikacie wiceminister finansów Wojciech Kowalczyk.

"Jest bardzo duże zainteresowanie azjatyckich inwestorów polskim rynkiem, w tym największych i najpoważniejszych instytucji. Emisja obligacji na wymagającym rynku japońskim i uczestnictwo w niej stabilnych inwestorów stanowi dobrą rekomendację do kupowania naszych obligacji również przez nabywców z innych krajów azjatyckich" - napisał Kowalczyk.

"Emisja obligacji nominowanych w JPY stanowi dobre podsumowanie naszego październikowego cyklu spotkań w Japonii i Korei Płd. W ramach tych spotkań promowaliśmy całą ofertę rządowych obligacji - od nominowanych w jenach, poprzez nominowane w euro i dolarach, do obligacji złotowych emitowanych na rynku krajowym" - dodał.

"Zainteresowanie obligacjami nominowanymi w jenach pozwoliło nam rozszerzyć pierwotną ofertę emisji obligacji 5-letnich o dodatkową transzę obligacji 15-letnich. Pozyskaliśmy dobrych, stabilnych i długoterminowych inwestorów nawet spoza sektora finansowego oraz uzyskaliśmy atrakcyjne warunki finansowania. Rentowność obligacji 5-letnich niewiele przekracza 1 proc., a rentowność obligacji 15-letnich wynosi równo 2,5 proc." - napisał.

W piątek została dokonana wycena dwóch transz obligacji Skarbu Państwa nominowanych w jenach o łącznej wartości nominalnej 66 mld jenów - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Finansów. Papiery zapadające w 2017 r., o wartości 56 mld jenów, uzyskały rentowność 1,05 proc., a zapadające w 2027 r., o wartości 10 mld jenów uzyskały rentowność 2,50 proc. (PAP)

mj/ bg/ morb/

d41fbxf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41fbxf