Trwa ładowanie...

Zakaz handlu. Zakupowa pułapka, w sobotę sklepy też zamknięte

W piątek w sklepach będzie niezwykle tłoczno. Powód? W niedzielę sklepy będą zamknięte z powodu zakazu handlu - do tego Polacy zdążyli już się przyzwyczaić. Tym razem jednak zakupów nie zrobimy także w sobotę, ponieważ tego dnia wypada święto.

Share
W sklepach w piątek będzie tłoczno (zdj. ilustracyjne).
W sklepach w piątek będzie tłoczno (zdj. ilustracyjne).Źródło: Getty Images
d2ao86y

Choć jeszcze przed rokiem niedziele handlowe przypadały w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, to od początku roku obowiązuje zakaz handlu w niedziele i święta w najostrzejszym wymiarze. Liczba niedziel handlowych została ograniczona do siedmiu w całym roku.

Co gorsza, już cztery niedziele handlowe za nami. Zakupy mogliśmy zrobić w ostatnią niedzielę stycznia i czerwca, a także w dwie niedziele handlowe w kwietniu. Następna niedziela, kiedy to wszystkie sklepy będą otwarte, przypada na ostatni tydzień sierpnia.

To oznacza, że w najbliższą niedzielę 16 sierpnia zakupów nie zrobimy za wyjątkiem tych miejsc, co do których ustawa o zakazie handlu przewiduje, że mogą prowadzić sprzedaż w niedzielę. Mowa tutaj m.in. o placówkach pocztowych, czy stacjach paliw.

mBank webinar: Jak w 48 h zacząć sprzedawać przez internet?

W najbliższy weekend jednak nie tylko w niedzielę sklepy będą zamknięte. Sobota to 15 sierpnia, a tego dnia obchodzone w Polsce jest Święto Wojska Polskiego oraz liturgiczne święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

d2ao86y

15 sierpnia jest zarazem dniem wolnym od pracy. A to oznacza, że sklepy będą nieczynne. Dlatego też na weekend zakupy trzeba będzie zrobić najpóźniej w piątek. A to może generować zwiększone kolejki w sklepach.

Pozostałe niedziele handlowe w 2020 roku:

  1. 30 sierpnia 2020;
  2. 13 grudnia 2020;
  3. 20 grudnia 2020.

Sprawdź: Biedronka z gigantyczną karą. UOKiK każe zapłacić 115 mln złotych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ao86y

Podziel się opinią

Share
d2ao86y
d2ao86y