Trwa ładowanie...
amazon
04-08-2015 09:28

Zakaz sprzedaży zabawkowych pistoletów w sieciach handlowych w USA

Dodatkowo na sieci została nałożona grzywna w łącznej wysokości ponad 309 tys. USD.

Share
Zakaz sprzedaży zabawkowych pistoletów w sieciach handlowych w USAFot: Chris/Flickr (CC BY-NC 2.0)
d1b8kc9

Sieci: Walmart, Amazon, K-Mart, Sears i ACTA nie będą już mogły sprzedawać na terenie stanu Nowy Jork zabawkowych pistoletów, które do złudzenia przypominają prawdziwą broń.

Jak poinformowało biuro prokuratora federalnego stanu Nowy Jork, Erica Schneidermana, pięciu detalistów zgodziło się na wprowadzenie rozporządzenia blokującego sprzedaż i wysyłkę realistycznie wyglądających zabawek na terenie całego stanu.

Dodatkowo na sieci została nałożona grzywna w łącznej wysokości ponad 309 tys. USD. Lwią część tej kwoty - 225 tys. USD - zapłaci Walmart, który już w 2003 r. został ukarany za nieprzestrzeganie stanowych wytycznych dotyczących sprzedaży zabawkowej broni. Wówczas gigant handlu detalicznego musiał zapłacić 200 tys. USD.

d1b8kc9

Powodem wycofania zabawkowych pistoletów ze sprzedaży jest to, iż nie spełniają one wyraźnie sprecyzowanych przez prawo kryteriów, w myśl których tego rodzaju zabawki muszą być wykonane z tworzywa w kolorze jasnopomarańczowym i posiadać specjalne oznaczenia.

W przeciwnym razie łatwo można je pomylić z autentyczną bronią palną, co może rodzić tragiczne konsekwencje. Według informacji biura prokuratora generalnego, od 1994 r. na terenie stanu Nowy Jork policja zastrzeliła co najmniej osiem osób, które miały przy sobie zabawkowe pistolety do złudzenia przypominające prawdziwe.

W latach 2012-2014 Walmart, Amazon, K-Mart, Sears i ACTA sprzedały na terenie stanu łącznie ponad 6,4 tys. sztuk nielegalnych zabawek.

d1b8kc9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b8kc9
d1b8kc9