Trwa ładowanie...
d1sx6h9
d1sx6h9
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zakład produkujący filtry do wody powstanie pod Kielcami

120 osób zatrudni firma produkująca filtry do wody, która wybuduje zakład w Bilczy koło Kielc. W piątek wbudowano kamień węgielny pod inwestycję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1sx6h9

Na powierzchni 9,5 tys. metrów kw. powstanie hala z nowoczesną linią produkcyjną, montażową i powierzchnią magazynową, budynek biurowy z salami konferencyjnymi, stacja trafo z dwoma niezależnymi źródłami zasilania i parking na około 125 miejsc.

"Inwestycja została zaprojektowana z uwzględnieniem nowatorskich systemów technologicznych i proekologicznych. Będziemy mieli do dyspozycji najnowocześniejszą w naszej branży linię produkcyjną. Stosując odzysk ciepła z takich urządzeń jak wtryskarki, sprężarki, centrale wentylacyjne, zapewnimy przyjazne dla środowiska ogrzewanie całego obiektu w okresie zimowym" - powiedział Karol Michta, inspektor nadzoru inwestycji.

Kielecka firma Dafi Pro, będąca częścią grupy kapitałowej Formaster SA, to producent systemów filtrujących, nagrzewnic i wentylatorów. Obecnie zatrudnia około 240 osób. Swoje wyroby sprzedaje m.in. do Chin, obu Ameryk i krajów Afryki.

d1sx6h9

"Na początku chcieliśmy wybudować fabrykę w Niemczech. Mieliśmy już nawet przygotowany grunt pod budowę. Ostatecznie jednak zdecydowaliśmy się na inwestycję w gminie Morawica. Znaleźliśmy tutaj dobry klimat dla rozwoju przedsiębiorczości. Wszelkie formalności udało nam się załatwić błyskawicznie" - stwierdził Maciej Bursztein, członek Rady Nadzorczej Formaster SA.

Zakład, który powstanie w Bilczy w gminie Morawica na terenie Starachowickiej Strefy Ekonomicznej, rocznie będzie produkował 20 mln systemów i wkładów filtrujących Dafi. Pracę znajdzie w nim 120 osób.

"W zakładzie znajdą zatrudnienie również kobiety. To jest bardzo ważne dla mieszkańców naszej gminy. Mamy co prawda niskie bezrobocie, ale kobiety mają problem ze znalezieniem pracy" - powiedział wójt gminy Morawica Marian Buras.

Zakład ma zostać oddany do użytku w połowie 2017 roku. Koszty inwestycji wyniosą 40 mln zł, z czego 6 mln to środki unijne.

d1sx6h9

Podziel się opinią

Share
d1sx6h9
d1sx6h9