Trwa ładowanie...
uokik
+1
23-03-2016 11:56

Zamachy w Belgii. Uważaj, udział w tej sondzie może cię drogo kosztować

Uwaga na kosztowne SMS-y. Oto jak zarabia się na tragedii.

Zamachy w Belgii. Uważaj, udział w tej sondzie może cię drogo kosztowaćŹródło: WP.PL, fot: Pixabay.com/Domena publiczna
d23i5i5
d23i5i5

*Oto jak można zarabiać na tragedii. Firma RMS Sp. z o.o._ _z Lublina proponuje udział w darmowej sondzie, która dla nieuważnych użytkowników telefonów komórkowych wcale taka darmowa nie będzie. *

Firma rozsyła do użytkowników telefonów wiadomość SMS, w której zachęca do udziału w sondzie. "DARMOWY SONDAŻ: Czy po zamachach w Belgii obawiasz się ataków terrorystycznych w Polsce?" Po tym pytaniu polecenie "Ślij za darmo: TAK lub NIE pod 8068".

Gdzie tkwi haczyk? Otóż wiadomość o sondażu jest rozsyłana z płatnego numeru 7328. Wystarczy, że właściciel telefonu odpisze TAK lub NIE używając powszechnej opcji "odpowiedz", zamiast tworzyć nową wiadomość.

Kliknij aby powiększyć

d23i5i5

Firma zastawiając w ten sposób pułapkę na nieuważnych, sama skrupulatnie się zabezpiecza, dodając do SMS adres regulaminu konkursu. Tam należy przeczytać, że "sondaż" jest właściwe konkursem (ale nie grą hazardową), a użytkownik biorący w nim udział deklaruje, że zapoznał się z regulaminem i w całości go akceptuje.

Najbardziej istotny jest jednak punkt 8. i 9. wspomnianego regulaminu, który wszystko wyjaśnia. Zapisano w nim, że: "Zgodnie z zasadami Sondy określonymi w Regulaminie, Uczestnik wysyła wiadomości SMS zgodnie z instrukcjami otrzymywanymi od Organizatora, na nieodpłatny lub odpłatny numer telefonu Premium SMS, wskazany przez Organizatora w materiałach reklamowych i promujących Konkurs.

Koszt wysłania jednej odpłatnej Wiadomości SMS pod numer 8068 wynosi 0zł, natomiast pod numer 7328, 7306, 7311 i 7312 wynosi 3 zł + 23% VAT (3,69 zł).

d23i5i5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23i5i5