Trwa ładowanie...

Zamek w Stobnicy na ukończeniu. Najnowsze zdjęcia z wnętrza budowlanej samowoli

Inwestor nie przejmuje się skandalem medialnym, kontrolami CBA, prokuratury czy Ministerstwa Środowiska. Samowola budowlana w samym sercu Puszczy Noteckiej kwitnie w najlepsze. Pozostało tylko wykończenie wnętrz, do których to zdjęć dotarł portal finanse.wp.pl.

Zamek w Stobnicy na ukończeniu. Najnowsze zdjęcia z wnętrza budowlanej samowoliŹródło: -
d4d1m88
d4d1m88

Publikujemy najnowsze zdjęcia z wnętrza budowy zamku w Stobnicy, a właściwie hotelu stylizowanego na średniowieczny zamek. Jego powstanie od początku budzi skrajne emocje. Pomimo kontroli, oskarżeń o nielegalne działania i wielu niejasności, zamek powstaje i wkrótce ma być ukończony. A inwestor myśli nawet o uruchomieniu kolejnych atrakcji.

Wyspa, na której wznoszona jest budowla, znajduje się na obszarze chronionym Natura 2000. Ogromna inwestycja zwróciła uwagę internautów, którzy później zaalarmowali urzędników Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

d4d1m88

Każdy dzień dostarczał nowych, zaskakujących informacji. Okazało się, że za budowę stylizowanego na średniowieczny zamek budynku odpowiedzialna jest spółka D.J.T., za którą stoi dwóch dwudziestolatków.

Później wyjaśniło się, że nieprawdziwe są deklaracje inwestora, że chciał w 15-piętrowym budynku wydzielić mieszkania i apartamenty. Z dokumentów, do których dotarli dziennikarze jasno wynikało, że od początku planowano tam hotel.

Obejrzyj: Zamek w Stobnicy wciąż rośnie. Imponująca wieża

Porównanie stanu faktycznego ze złożoną przez inwestora dokumentacją wykazało z kolei, że budowa nie przebiega zgodnie z deklaracjami. W rzeczywistości zamek zajmuje większą powierzchnię niż określono w decyzji o warunkach zabudowy.

d4d1m88

Do działań włączyły się teżprokuratura i CBA, które w lipcu ubiegłego roku wkroczyło do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu, by ustalić, czy nie doszło do nieprawidłowości na etapie postępowania administracyjnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4d1m88
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d1m88