WP

Zamknięcie zakładu w Pieńsku. Wpadka prezydenta, apel do premiera

"Premierze, uratuj ten zakład" - apeluje dziennik "Fakt" do Mateusza Morawieckiego. Chodzi o zatrudniający 230 osób zakład w niewielkim Pieńsku, o którym w ostatnich dniach zrobiło się głośno w całej Polsce po niezręcznej wpadce prezydenta Andrzeja Dudy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie wiadomo na razie, czy w sprawę zamykanego zakładu zaangażuje się osobiście premier Mateusz Morawiecki.
Nie wiadomo na razie, czy w sprawę zamykanego zakładu zaangażuje się osobiście premier Mateusz Morawiecki. (East News, Fot: Damian Klamka)
WP

Przypomnijmy, że podczas spotkania prezydenta z mieszkańcami Zgorzelca w zeszły czwartek jeden z uczestników głośno pytał prezydenta o sprawę zamykanego zakładu UniMould w Pieńsku.

- Panie prezydencie, 230 osób pracę straci. Panie prezydencie, zamykają największy zakład pracy w Pieńsku. Był pan tam 10 lat temu - krzyczał mężczyzna, filmując całą sytuację.

WP

Prezydent początkowo nie reagował, ściskał ręce zgromadzonych i rozdawał autografy. Wydawało się, że zignoruje "natręta", ale w pewnym momencie niespodziewanie odwrócił się i powiedział krótko: "Proszę się nie martwić, otworzą następny".

Gołosłowne zapewnienie prezydenta szybko zostało okrzyknięte wpadką i porównano to do głośnej sprawy wypowiedzi jego konkurenta z kampanii prezydenckiej.

Bronisław Komorowski w 2015 r. został na ulicy zapytany przez jednego z przechodniów, jak ma żyć i za co ma kupić mieszkanie jego siostra, która zarabia 2 tys. zł, odpowiedział: „Znaleźć inną pracę. Wziąć kredyt”.

O pomoc w ratowaniu Zakładu Produkcyjnego UniMould S.A w Pieńsku do Andrzeja Dudy zaapelował burmistrz tego tysięcznego miasta Jan Magda podczas spotkania 6 września.

WP

"Prezydent poprosił o szersze zreferowanie sprawy w trakcie spotkania, w którym uczestniczyli również wojewoda dolnośląski i starosta zgorzelecki" - czytamy na stronie gminy Pieńsk.

"Prezydent poprosił wojewodę o szczególne monitorowanie sprawy i szukanie dostępnych form wsparcia oraz obiecał na ten temat rozmawiać z ministrami podkreślając, że ta sprawa jest szczególnie ważna" - napisano.

Nie wiadomo na razie, czy w sprawę zamykanego zakładu zaangażuje się osobiście premier Mateusz Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Finanse
WP
WP