Trwa ładowanie...

Zaostrzona kwarantanna. Czy można wyjść na spacer albo na rower?

We wtorek rząd ogłosił zaostrzone zasady kwarantanny. Według nowych wytycznych zabronione będą zgromadzenia większe niż dwuosobowe, nie będzie też można wyjść z dzieckiem na plac zabaw ani gromadzić się w parkach i na bulwarach. A co wolno? Jeśli macie wątpliwości i pytania, to wyślijcie je do nas.

Zaostrzona kwarantanna. Czy można wyjść na spacer albo na rower?Źródło: East News, fot: Jakub Kaminski/East News
d2x7wv8
d2x7wv8

Problemy z interpretacją wtorkowego rozporządzenia ministra zdrowia rozgrzewały media społecznościowe na dobrą sprawę jeszcze zanim dokument został opublikowany. A gdy rozporządzenie się pojawiło, to wątpliwości nie zniknęły.

Internauci zastanawiają się, jak interpretować "niezbędne potrzeby związane ze sprawami życia codziennego".

Nawet rządowe strony nie są pewne odpowiedzi na niektóre pytania. Najwięcej wątpliwości budzi spacer. Wiadomo, że z wyjście z psem to obowiązek. Ale jak ktoś zwierzaka nie ma, ale ma małe dziecko? Można wyjść, czy trzeba się będzie się liczyć z mandatem?

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Na stronach administracji rządowej odpowiedź na takie pytanie zmieniała się kilkukrotnie. Najpierw była informacja, że jest to zabronione. Później, że dozwolone, bo zakaz dotyczy tylko wyjść np. na plac zabaw. Później z kolei odpowiedź brzmiała, że władza nie zaleca takich spacerów w grupach powyżej dwóch osób.

d2x7wv8

Nic dziwnego, że Polacy nie do końca wiedzą, jak sobie z tymi obostrzeniami radzić. Czy można wyjść do notariusza? Albo czy wyjście po szampon do włosów to już złamanie zaleceń? Co z wyjściem na działkę i spędzaniem tam wolnego czasu? Albo czy wyjazd do teściów to już wizyta u rodziny, czy jednak nie?

Jeśli macie wątpliwości z interpretacją tych przepisów, wyślijcie je do nas na adres dziejesie.wp.pl

My najciekawsze i najbardziej palące kwestie zbierzemy i zadamy je ekspertom. Oni zinterpretują dla was rozporządzenie ministra zdrowia i odpowiedzą na pytania.

Odpowiedzi podamy w osobnym tekście. Gdy zostanie już opublikowany, link wkleimy również tutaj.

d2x7wv8

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d2x7wv8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x7wv8