Trwa ładowanie...
dapvyd5

Zapisy na obligacje spółki Kruk o wartości 135 mln zł ruszają 12 maja br.

Warszawa, 11.05.2016 (ISBnews) - Kruk rozpocznie w czwartek, 12 maja, przyjmowanie zapisów na obligacje serii AB2, podała spółka. Wartość oferty 5-letnich obligacji wynosi 135 mln zł.

Share
dapvyd5

"Kruk rozpoczyna ofertę obligacji na rynku publicznym, kierowaną do inwestorów indywidualnych. Wartość oferty pięcioletnich obligacji wynosi 135 mln zł, a zmienne szacowane oprocentowanie w pierwszym okresie odsetkowym 4,82% w skali roku (WIBOR 3M powiększony o marżę 3,15 pkt proc.). Zapisy na obligacje serii AB2 zostaną przeprowadzone w dniach od 12 do 18 maja br., a współoferującymi są Dom Maklerski PKO Banku Polskiego oraz Dom Maklerski BDM" - czytamy w komunikacie.

Emisja obejmie 1,35 mln obligacji serii AB2, przy cenie emisyjnej i wartości nominalnej 100 zł. Inwestorzy mogą złożyć minimalny zapis na 100 obligacji, czyli równowartość 10 000 zł.

"Jest to kolejny krok w umacnianiu relacji z polskimi inwestorami indywidualnymi. Jednocześnie przypomnę, że ogłoszony w lutym prospekt przewiduje emisje do 300 mln zł, co, wliczając obecną emisję, oznaczałoby jego wykorzystanie już w ponad 66%" - powiedział prezes Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.

dapvyd5

Wpływy z emisji obligacji serii AB2 zostaną przeznaczone na finansowanie działalności inwestycyjnej grupy kapitałowej Kruk.

"Bieżąca emisja jest kontynuacją budowy i umacniania relacji z inwestorami indywidualnymi, którzy w dużej części już regularnie nabywają nasze obligacje. Liczymy, że wielkością emisji i atrakcyjną ofertą przyciągniemy kolejnych nowych inwestorów. Grupa jest w bardzo dobrej kondycji finansowej. W opublikowanych kilka dni temu wynikach za pierwszy kwartał pokazaliśmy rekordowy wynik netto przy historycznie jednym z najniższych poziomów zadłużenia Grupy. Wskaźnik długu netto do kapitałów własnych wyniósł 0,9x, co jest obecnie najniższym poziomem zadłużenia wśród największych firm zarządzających wierzytelnościami w Europie. Środki pozyskane z emisji posłużą nam do kolejnych inwestycji oraz rozwoju grupy kapitałowej Kruk zgodnie z przyjętą strategią" - dodał Krupa.

Wcześniej spółka podała, że obligacje serii AB2 będą przedmiotem ubiegania się o ich wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym Catalyst.

Pod koniec ub. roku Kruk podjął uchwałę w sprawie ustalenia III programu emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 300 mln zł. Spółka podała wówczas, że środki pozyskane w ramach programu zostaną przeznaczone na działalność operacyjną lub inwestycyjną podmiotów należących do grupy kapitałowej lub na refinansowanie zadłużenia spółki lub na finansowanie rozwoju grupy poprzez akwizycje.

Kruk jest największą w Polsce firmą zarządzającą wierzytelnościami. Od 2007 roku działa w Rumunii, gdzie także jest liderem rynku. Od listopada 2011 roku Kruk działa w Czechach, od sierpnia 2012 roku na Słowacji, a od sierpnia 2014 roku w Niemczech. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

(ISBnews)

dapvyd5

Podziel się opinią

Share
dapvyd5
dapvyd5