Trwa ładowanie...
IAR
Gospodarka

Zapłacimy mniej za sprzęt AGD

Będzie wojna cenowa na rynku sprzętu AGD - przewiduje "Dziennik Gazeta Prawna". Jak czytamy w artykule - ostrzejszą konkurencję zapoczątkuje Samsung. Spadkom cen będzie dodatkowo sprzyjało umocnienie złotego wobec euro.
Share
Zapłacimy mniej za sprzęt AGD
Źródło: Jupiterimages
d3bpsf0

Obniżenie cen szykuje się głównie za sprawą Samsunga. Koreański producent kupił bowiem od Amiki za 200 milionów złotych dwie fabryki - lodówek i pralek. Prezes tej firmy nie krył, że uruchomienie zakładów w Polsce pozwoli na obniżenie cen wielu urządzeń Samsunga. Odejdą bowiem koszty ich sprowadzenia. Konkurencja prawdopodobnie nie będzie miała wyjścia i również obniży ceny swoich produktów - zauważa "Dziennik Gazeta Prawna".

Producenci sprzętu AGD po słabym dla branży roku 2009 oczekują teraz ożywienia. Według dziennika wzrost popytu ma być najbardziej widoczny w drugiej połowie roku. Jak szacują producenci - wzrost sięgnie 1 - 2 procent, co oznacza zwiększenie wartości rynku do 4,8 miliardów złotych. To niewiele w porównaniu z latami 2006-08, ale i tak dobry wynik, biorąc pod uwagę, że rynek zmalał w zeszłym roku o 2 procent - czytamy w artykule.

d3bpsf0

Podziel się opinią

Share
d3bpsf0
d3bpsf0