Trwa ładowanie...
d21u9re
d21u9re

Zapowiedź utrzymywania stóp na obecnym poziomie miała na celu zniechęcenie spekulantów - Belka

24.07. Warszawa (PAP) - Zapowiedź utrzymywania stóp na obecnym poziomie miała na celu zniechęcenie spekulantów do gry na polskim długu - powiedział podczas wystąpienia w Sejmie...
Share
d21u9re

24.07. Warszawa (PAP) - Zapowiedź utrzymywania stóp na obecnym poziomie miała na celu zniechęcenie spekulantów do gry na polskim długu - powiedział podczas wystąpienia w Sejmie szef NBP Marek Belka

"Chcieliśmy uniezależnić się od nadmiernego uzależnienia na rynku skarbowych papierów wartościowych od inwestorów zagranicznych. Przekazać to inwestorom tą zapowiedzią" - powiedział.

"To oznacza, że spekulanci powinni stracić zainteresowanie Polską" - powiedział.

d21u9re

Po lipcowym posiedzeniu RPP, jej przewodniczący Marek Belka powiedział, że stopy procentowe powinny pozostać na obecnym poziomie co najmniej do końca 2013 roku.

"Jakaś ilość pieniądza odpłynęła, spowodowało to przejściowy wzrost rentowności, ale minister finansów już w zasadzie zaspokoił tegoroczne potrzeby pożyczkowe. My utrzymując niskie, ale stabilne stopy pozwalamy rynkowi się ustabilizować, ustabilizować oczekiwania do tego co będzie się działo na rynku papierów wartościowych" - powiedział.

"Rentowności się ustabilizowały i pozostają niezależne od tego, co się dzieje w NBP, a banki krajowe mają powód, by zainteresować się rynkiem papierów wartościowych, bo rentowności są wyraźnie wyższe od rentowności bonów NBP" - dodał. (PAP)

map/ bg/ fdu/ ana/

d21u9re

Podziel się opinią

Share
d21u9re
d21u9re