Trwa ładowanie...

Zarabiają niewiele, narażają życie. Policjanci startują z nową kampanią

"Policjant za narażanie życia w Twojej obronie otrzymuje 2400 zł. Za ile naraziłbyś swoje?" - pytają retorycznie policyjni związkowcy i ruszają z kampanią, która ma na celu poprawić wizerunek tej służby.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Zarabiają niewiele, narażają życie. Policjanci startują z nową kampanią
Źródło: NSZZ Policjantów, fot: NSZZ Policjantów
d3c9n6c

W najbliższym czasie w polskich miastach pojawią się (albo już się pojawiły) billboardy pokazujące, ile wysiłku i poświęcenia kosztuje praca w policji, a zarazem jak nieadekwatnie jest ona opłacana.

Pierwszy billboard z pytaniem o pracę za 2,4 tys. zł z narażaniem życia pojawił się kilka dni temu w Warszawie przy wylocie ul. Górnośląskiej na Trasę Łazienkowską.

"Kto chce nadstawiać łba za 2400?" - takie pytanie znajdujemy też na stronie internetowej NSZZ Policjantów, który jest inicjatorem całej akcji.

d3c9n6c

"To nam na przestrzeni ostatnich kilku lat odebrano należne uprawnienia, nazywając je w mediach przywilejami, to nasze pensje nie są waloryzowane od 9 lat. To od nas wymaga się absolutnego poświęcenia i ciągłej gotowości, w zamian bardzo często pochopnie zarzucając brak działania lub nadużycie władzy" - piszą policjanci.

Zobacz, na jakie podwyżki mogą liczyć mundurowi w najbliższych latach:

- Od władzy idą przekazy, które wprowadzają ludzi w błąd. Rząd obiecuje podwyżki dla najmniej zarabiających. Właśnie wracam z Warszawy. Komendant główny nie był nam w stanie powiedzieć, kto dokładnie je dostanie i kiedy zostaną wypłacone - powiedział z kolei "Gazecie Wyborczej" Krzysztof Balcer, przewodniczący policyjnych związkowców z Łodzi.

- Uważamy, że podwyżki dla najmniej zarabiających są niesprawiedliwe. Skończy się tak, że będący w formacji od 2 tygodni będzie zarabiał tyle samo, co służący od 3 lat - dodał Balcer.

d3c9n6c

Jak pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, wiceszef MSW Jarosław Zieliński zadeklarował, że w 2019 roku funkcjonariusze policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Służby Ochrony Państwa dostaną podwyżki. Łącznie z pierwszą podwyżką z 2017 roku ma ona wynieść średnio 609 złotych na etat każdego funkcjonariusza i niewiele mniej dla pracowników cywilnych. Zieliński powiedział też, że jeszcze w tym roku na wzrost wynagrodzeń mogą liczyć początkujący policjanci z najniższymi uposażeniami. Dla nich zarezerwowane zostało w budżecie 150 mln zł.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3c9n6c

Podziel się opinią

Share
d3c9n6c
d3c9n6c