Trwa ładowanie...
d11jv2q
26-02-2016 12:45

Zarząd i związki zawodowe ZE PAK będą prowadzić dialog do końca kwietnia

Warszawa, 25.02.2016 (ISBnews) - Zarząd i związki zawodowe Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin postanowiły przystąpić do rozmów bez stawiania warunków wstępnych, podano we wspólnym komunikacie zarządu ZE PAK i działających w spółce związków zawodowych. Rozmowy mają potrwać do końca kwietnia. 

d11jv2q
d11jv2q

"Zarząd ZE PAK SA oraz związki zawodowe mając na uwadze obecną, trudną sytuację na rynku energetycznym, która w największym stopniu dotyka wytwórców energii i spowodowana jest zbiegiem czynników zewnętrznych niezależnych od spółki, zdecydowały o rozpoczęciu wzajemnych rozmów. Strony uznały, że tylko poprzez wzajemne rozmowy można stworzyć w spółce odpowiednią atmosferę społeczną pozwalającą na realizację strategicznych celów spółki i jej grupy kapitałowej, a tym samym służącą dobru załogi i akcjonariuszy spółki oraz dobru regionu" - czytamy w komunikacie.

Strony ustaliły, że rozmowy będą prowadzone do końca kwietnia br. z możliwością modyfikacji tego terminu.

"Strony postanawiają przystąpić do rozmów bez stawiania warunków wstępnych i deklarują podczas ich trwania powstrzymanie się od podejmowania działań mogących zakłócić proces dialogu" - czytamy dalej.

Grupa ZE PAK, w której Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin jest spółką dominującą, prowadzi działalność obejmującą wydobycie węgla brunatnego, jak również wytwarzanie oraz sprzedaż energii elektrycznej i ciepła. Aktywa wytwórcze Grupy obejmują cztery elektrownie opalane węglem brunatnym (Pątnów II, Pątnów I, Adamów i Konin) oraz blok opalany biomasą. Grupa, pod względem ilości wytwarzanej energii elektrycznej, jest piątym wytwórcą w Polsce z udziałem wynoszącym około 7% w krajowym rynku wytwarzania energii elektrycznej. Spółka jest notowana na GPW od 2012 r.

(ISBnews)

d11jv2q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11jv2q