Zarząd NWR zatwierdził projekt Dębieńsko, CAPEX na projekt wyniesie 411 mln euro

20.06. Warszawa (PAP) - Zarząd New World Resources (NWR) zatwierdził projekt Dębieńsko. Nakłady CAPEX na projekt mają wynieść 411 mln euro, a przedprodukcyjne koszty operacyjne...

20.06. Warszawa (PAP) - Zarząd New World Resources (NWR) zatwierdził projekt Dębieńsko. Nakłady CAPEX na projekt mają wynieść 411 mln euro, a przedprodukcyjne koszty operacyjne związane z istniejącą infrastrukturą 133 mln euro - podał NWR w komunikacie. Harmonogram zakłada, że pierwsza tona węgla ma zostać wydobyta w 2017 roku, a niedługo potem ma nastąpić pełna produkcja.

"Ponieważ Dębieńsko jest istniejącym terenem górniczym, operacyjne koszty przedprodukcyjne, które są kosztami Projektu nie mogą równoważyć przychodu. Te koszty operacyjne zawierają utrzymanie istniejących szybów oraz wyrobisk górniczych, obsługę oraz konserwację infrastruktury elektrycznej, systemu pompowania wody, jak również wentylacji" - podała spółka.

"Nakłady inwestycyjne CAPEX zawierają zakup całego sprzętu górniczego, niezbędnego do pełnej produkcji. Oczekuje się, że wydatki CAPEX osiągną w 2011 r. 50 mln euro. Na tę kwotę składać się będą: szczegółowe prace inżynieryjne, zakupy gruntów, obsługa istniejącej infrastruktury i rozpoczęcie budowy pierwszej pochylni. NWR planuje sfinansowanie Projektu z przepływów pieniężnych, pochodzących z funkcjonującej działalności oraz kredytu" - podano.

NWR, który posiada 50-letnią koncesję na wydobycie węgla z Dębieńska, przyznaną w 2008 roku, podał, że pozwala ona spółce na natychmiastowe rozpoczęcie prac nad Projektem.

"NWR nadal planuje rozpoczęcie prac wiertniczych przed końcem 2011 r. W 2010 r. NWR złożył wniosek o poprawkę do wspomnianej koncesji, co ma umożliwić Spółce wydobycie z dodatkowych złóż węgla w kopalni Dębieńsko. Wydanie zgody na poprawkę do koncesji spodziewane jest w połowie 2012 r. po zakończeniu prac nad raportem środowiskowym. Szczegółowe prace inżynieryjne również już się rozpoczęły i planuje się, że potrwają do końca marca 2012 r" - podała spółka.

Spółka podała, że oczekiwany asortyment produktów to 7/8 węgla koksującego i 1/8 węgla energetycznego.(PAP)

bas/ jtt/

Źródło artykułu:PAP
węgielnew world resources n.v.nwr

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)