Trwa ładowanie...
d3lh0wb

Zarząd Wilbo zdecydował o zakończeniu skupu akcji własnych

...

Share
d3lh0wb

29.10. Warszawa (PAP) - Zarząd Wilbo zdecydował o zakończeniu skupu akcji własnych z końcem października - poinformowała spółka w komunikacie.

Wilbo prowadziło skup akcji od października 2009 roku. Spółka stała się właścicielem 1.242.575 akcji, co stanowi 7,58 proc. udziału w kapitale zakładowym spółki oraz 4,32 proc. udziału w ogólnej liczbie głosów na jej WZA.

"Decyzja o skupie akcji własnych celem ich umorzenia podejmowana była przez WZA, na wniosek ówczesnego jednoosobowego Zarządu spółki. Decyzja o skupie podejmowana była w innej sytuacji ekonomicznej spółki. Spółka posiadała wolne środki pieniężne, a wycena walorów w ocenie Zarządu nie odzwierciedlała rynkowej wartości spółki. Zarząd Wilbo SA powołany dnia 8 czerwca 2010 roku na nową trzyletnią kadencję, z uwagi na odmienną wizję spółki nie widzi racjonalnego uzasadnienia dla dalszego kontynuowania skupu akcji własnych spółki" - napisano w komunikacie Wilbo.

d3lh0wb

"Zdaniem obecnego Zarządu przesłanki do kontynuacji skupu akcji własnych przestały występować. Mając powyższe na uwadze, kontynuowanie skupu akcji własnych nie jest racjonalnym rozwiązaniem, dlatego też Zarząd podjął decyzję o zaprzestaniu skupu" - dodano.

Zarząd Wilbo uzyskał już zgodę rady nadzorczej na zaprzestanie buybacku. Planuje zwołać Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki w celu powzięcia uchwał w tej sprawie.

Spółka prowadziła skup zgodnie z Programem skupu akcji własnych zatwierdzonym przez ZWZA Wilbo, który zakładał możliwość prowadzania skupu do 16 czerwca 2011 roku, a na realizację programu przeznaczone zostały środki pochodzące z kapitału rezerwowego w wysokości nie większej niż 9,3 mln zł. (PAP)

pel/ ana/

d3lh0wb

Podziel się opinią

Share
d3lh0wb
d3lh0wb