Trwa ładowanie...
dvlw7qf

Zarządzający Capital Park zainwestowali w inviPay.com

Warszawa, 27.10.2015 (ISBnews) - Kinga Nowakowska i Jan Motz - zarządzający giełdowym Capital Park - zainwestowali w startup InviPay.com kwotę 4 mln zł na rozwój oraz kolejne kilkanaście milionów zł na zabezpieczenie obrotów klientów, wynika z komunikatu spółki.

Share
dvlw7qf

"Platforma InviPay.com to metoda płatności dla firm, która pozwala sprzedawcom wystawiać faktury z odroczonym terminem płatności, ale zapłatę otrzymywać natychmiast. Kinga Nowakowska i Jan Motz w firmę zainwestowali wspólnie, zapewniając jej 4 mln zł na rozwój oraz kolejnych kilkanaście milionów złotych na zabezpieczenie obrotów klientów" - czytamy w komunikacie.

Platforma inviPay.com ma pośredniczyć w rozliczeniach między firmami i rozwiązywać "wielki problem polskich przedsiębiorców" - zatory płatnicze.

InviPay.com wystartowało pod koniec września po ponad dwóch latach prac nad projektem. Pomysłodawcą i prezesem inviPay.com jest Marcin Pasenik, audytor zewnętrzny i ekspert z dziedziny finansów i rachunkowości.

"Pod koniec 2014 roku, kiedy tworzenie systemu wchodziło w końcową fazę, Marcin rozpoczął poszukiwania inwestora. Jak przyznaje pomysłodawca inviPay.com, proces wcale nie okazał się żmudny. Z Kingą Nowakowską i Janem Motzem nawiązał pierwszy kontakt na początku lipca 2015 i po krótkich rozmowach wiedział już, że są oni idealnymi partnerami, m.in. dlatego, że sami rozwijali firmy od zera i posiadają ogromne doświadczenie, które uzupełnia kompetencje zespołu inviPay.com" - podano w informacji.

Platforma InviPay.com to nowa metoda płatności dla firm, która ma zwiększać sprzedaż i poprawiać ich płynność finansową.

(ISBnews)

dvlw7qf

Podziel się opinią

Share
dvlw7qf
dvlw7qf