Trwa ładowanie...

Zbierają kody z Ikei. Kupują kołdry i koce dla Ukraińców

"Każdy kto jest członkiem Ikea Family, otrzymał kod rabatowy na 40 zł w sklepie stacjonarnym. Jeśli macie ochotę lub wiecie, że go nie wykorzystacie do 5.03, wyślijcie do mnie. Za całość kupię kołdry, koce i inne ciepłe rzeczy dla ludzi walczących na Ukrainie. Paragony do wglądu" - taki wpis pojawił się na profilu "Ikea. Pomysły Inspiracje". Odzew jest niesamowity.

Klienci Ikea oddają kupony rabatowe, by można bylo za nie kupić ciepłe koce i kołdry dla uciekających z Ukrainy, gdzie od czwartku trwa wojna Klienci Ikea oddają kupony rabatowe, by można bylo za nie kupić ciepłe koce i kołdry dla uciekających z Ukrainy, gdzie od czwartku trwa wojna Źródło: Ikea
d2idbfp
d2idbfp

Na profilu kilka dni temu Michał rzucił pomysł. Poprosił o kody do Ikei, zapewniając, że wszystkie zakupione za nie rzeczy przekaże do punktu zbiórki w Warszawie przy ulicy Kruczej.

Efekt akcji go przerósł. We wtorek zrobił zakupy w szwedzkiej sieci za ponad 2 tys. zł. Na zdjęciu pokazał, jak wiele udało się kupić dzięki kumulacji kodów rabatowych. W koszyku widać kołdry, koce i pościel. Wszystko udało się już dostarczyć do punktu zbiórki.

ikea, pomoc dla ukrainy Ikea
Źródło: Ikea

Zainteresowanie akcją zbierania kodów rabatówych nie słabnie. Pod wpisem ze zdjęciami z zakupów w komentarzach klienci sklepu pytają, czy mogą się jeszcze do niej przyłączyć. Kupony są aktywne do 5 marca, więc wszystko wskazuje na to, że uda się jeszcze kupić za nie wiele potrzebnych uchodźcom rzeczy.

d2idbfp

Osoby zainteresowane akcją, kontakt do jej pomysłodawców znajdą na Facebooku, na profilu: "Ikea. Pomysły Inspiracje".

Od pierwszego dnia wojny na Ukrainie Polacy nie ustają w wysiłkach, by nieść pomoc uchodźcom, którzy szukają schronienia w naszym kraju. Do dziś granicę przekroczyło ponad 400 tys. Ukraińców, a setki tysięcy kolejnych są w drodze.

Uchodźcy z Ukrainy w Polsce. "Służby apelują, aby pomoc udzielać z głową"

W całym kraju trwają zbiórki pieniędzy i najpotrzebniejszych rzeczy, które ułatwią adaptację w pierwszych dniach po przyjeździe do Polski, m.in.: jedzenia, środków higieny osobistej, ubrań i zabawek dla dzieci. Polacy oferują noclegi, organizują transport z granicy do różnych miejscowości w całym kraju, składają oferty pracy.

d2idbfp

Do pomocy przyłącza się również biznes. Sieci handlowe pomagają swoim ukraińskim pracownikom, wypłacając bezzwrotne zapomogi, zapowiadają finansowanie wynajmu mieszkań, proponują także pomoc prawną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2idbfp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d2idbfp