Trwa ładowanie...
d3xrqp1

Zbigniew Derdziuk złożył dymisję ze stanowiska prezesa ZUS

Warszawa, 06.02.2015 (ISBnews) - Zbigniew Derdziuk złożył dymisję ze stanowiska prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, poinformował ZUS.

Share
d3xrqp1

"Po pięciu latach pracy mogę z czystym sumieniem odejść, stąd złożona na ręce pani premier dymisja. Gdy przychodziłem do ZUS, mówiłem o potrzebie poprawy jakości obsługi klientów. Wszystko, co robiłem jako prezes ZUS, miało na celu właśnie podniesienie satysfakcji milionów naszych klientów. Dziś Zakład to już inna instytucja, niż ta sprzed pięciu lat. Duża w tym zasługa ludzi, z którymi współpracowałem: zarządu, dyrektorów i zespołu pracowników ZUS" - powiedział Derdziuk, cytowany w komunikacie.

Derdziuk został powołany przez premiera na stanowisko prezesa ZUS w październiku 2009 r.

ZUS podał, że podstawowym kryterium oceny działalności instytucji w ostatnich latach stała się sprawna obsługa klientów. Stąd wprowadzono w całym Zakładzie jednolite standardy tej obsługi. W 2012 r. ZUS, jako pierwsza instytucja publiczna, uruchomił ogólnopolski e-urząd, tj. Platformę Usług Elektronicznych, która dziś ma już blisko 1 mln zarejestrowanych klientów.

"Obecnie Zakład kończy wdrażanie reformy z 2013 r. W marcu wszystkie środki naszych klientów przeniesione z OFE zostaną przypisane do indywidualnych kont emerytalnych. Za nami już także pierwsze przesunięcia środków w ramach tzw. suwaka emerytalnego. Przed nami waloryzacja emerytur, do której ZUS jest w pełni przygotowany" - czytamy w komunikacie ZUS.

(ISBnews)

d3xrqp1

Podziel się opinią

Share
d3xrqp1
d3xrqp1