Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
biznes

Zbigniew Grutkowski - Sukces a właściwe myślenie

Istnieje naturalny związek między sukcesem, dobrobytem finansowym oraz sposobem myślenia. Wiele osób w dzisiejszym świecie, zaprogramowanych jest na ubóstwo, nawet o tym nie wiedząc. Bez względu na to, jak ciężko pracują, pozostają w tym samym miejscu, w którym byli. Natomiast, aby wejść na nowy poziom rozwoju, należy radykalnie zmienić sposób myślenia. Jednak większość ludzi żyje absolutnie nieświadomie, tak jakby "we śnie". Działają oni zgodnie z utartymi schematami. Tylko niewielki ich procent żyje z pełną świadomością, zarządzając tym samym własnym życiem i pisząc go według napisanego scenariusza.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Zbigniew Grutkowski - Sukces a właściwe myślenie
Źródło: Materiały prasowe
d2t9j0n

Świadome życie?

Życie z pełną świadomością jest jak najbardziej możliwe. Najprostszą rzeczą, jaką możesz zrobić już dzisiaj, to rozpoczęcie prowadzenia własnego dziennika. Według większości ludzi, to strata czasu. Natomiast mądrzy, bogaci ludzie, którzy rozumieją wagę osobistej higieny emocjonalnej, przywiązują do tego wielką wagę. W rzeczywistości pomaga to uporządkować im zamierzony plan, który chcą zrealizować. Jest to swoisty rodzaj psychoanalizy i autorefleksji.

Zbigniew Grutkowski webinar. Myślenie bogatych
Źródło: Zbigniew Grutkowski webinar. Myślenie bogatych

Na przestrzeni historii podobne pamiętniki prowadzili również znani ludzie tj.: wynalazcy, politycy, pisarze, ale również starożytni mnisi, strażnicy tajemnej wiedzy oraz przedstawiciele tajnych towarzystw (Templariusze i Masoni). Wszyscy oni prowadzili swoje pamiętniki, w których zapisywali wszystko, co nie było dostępne zwykłym śmiertelnikom. Prywatne zapiski ze swojego życia, prowadzili również wszyscy członkowie rodzin królewskich i arystokracji. Zamożni ludzie, zawsze starali się dać swemu potomstwu jak najlepsze wykształcenie, dlatego też członkowie szlacheckich rodzin studiowali języki, matematykę, ekonomię, muzykę, poezję jak również taniec i dzięki temu byli wszechstronnie wykształconymi ludźmi. Również oni wszyscy, prowadzili swoje pamiętniki nawet od dzieciństwa.

Zbigniew Grutkowski webinar. Świadomy Wybór
Źródło: Zbigniew Grutkowski webinar. Świadomy Wybór

Wybitny polski filozof Krzysztof Michalski, w latach 70/80 ubiegłego wieku, opracował system świadomej aktywności w którym wyjaśnił skomplikowany proces rozumienia, autorefleksji, logiki oraz sposobu myślenia i komunikacji międzyludzkiej. Naukowiec zbadał również zagadnienia dot. komunikacji zawodowej podczas rozwiązywania złożonych problemów i wspólnych działań. W swoich badaniach szczególną uwagę zwracał on na autorefleksję, jako sposób obiektywnego postrzegania siebie, swojej świadomości oraz analizowania własnej percepcji "od zewnątrz". Człowiek, wychodząc ze sfery subiektywnej percepcji, ma możliwość dostrzeżenia własnych błędów, niedociągnięć, problemów i jednocześnie odnaleźć sposoby na ich rozwiązanie. Autorefleksja to zrozumienie otaczającego świata i oraz samego siebie.

d2t9j0n

Składowe pojęcia Autorefleksji:
Opis - bezstronny opis aktualnej sytuacji;
Wnioski - zrozumienie, analiza;
Działanie - plan działania oparty na wnioskach.

Krzysztof Michalski. Zbigniew Grutkowski o finansowym myśleniu
Źródło: Krzysztof Michalski. Zbigniew Grutkowski o finansowym myśleniu

Prowadzenie własnego dziennika jest uproszczoną manifestacją autorefleksji. Zapisując swoje doświadczenia i przemyślenia każdego dnia, człowiek ma możliwość "patrzenia" na wszystko z zewnętrznej perspektywy oraz analizowania i wyszukiwania rozwiązań wielu problemów.

Oznacza to, że dzięki opisowi własnych wydarzeń z życia, można znaleźć odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania i dzięki temu rozwiązać wiele problemów.

d2t9j0n

Prowadzenie regularnych notatek pomoże Ci również skutecznie zarządzać swoim czasem oraz zaplanować ważne wydarzenia.

Tak naprawdę, każdy może przejąć kontrolę nad własnym życiem!

Najważniejsze to zdać sobie sprawę, że wszelkie życiowe zmiany zaczynają się od właściwego myślenia.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2t9j0n

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t9j0n
d2t9j0n