Trwa ładowanie...
d4ianbd
06-06-2014 06:50

ZBP: w internecie może zarobić każdy, jednak nie na wszystkim

Każdy może zarobić w internecie, ale nie na wszystkim - ocenił w rozmowie z PAP Jerzy Cichowicz ze Związku Banków Polskich. Dodał, że poszukiwanie usług, na których da się zyskać ma być przedmiotem zbliżającego się IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej.

d4ianbd
d4ianbd

"Kongres Gospodarki Elektronicznej to unikalne spotkanie przedstawicieli administracji publicznej, samorządowej, środowiska finansowego, naukowego oraz wielu organizacji gospodarczych" - mówił Cichowicz.

Dodał, że w trakcie spotkania, które odbędzie się 12 czerwca w Warszawie, poruszane mają być m.in. kwestie związane z bezpieczeństwem prowadzenia biznesu w sieci. "Będziemy też rozmawiać o tym, co powinno zainteresować wiele zwykłych osób, czyli to, na czym da się zarobić w internecie" - mówił.

Jak wskazywał, obecnie w sieci funkcjonują głównie dwa niekonkurujące ze sobą modele biznesowe.

"Pierwszy z nich, tradycyjny, polega na użyciu internetu do zwiększenia dostępu do naszych produktów bądź usług dla większej liczby klientów. Posiadając sklep czy hurtownię dzięki temu kanałowi możemy handlować transgranicznie" - wskazywał.

d4ianbd

"Drugi model to lokowanie reklam na stronach internetowych" - dodał.

Podkreślił też, że możliwości na zarobienie pieniędzy jest znacznie więcej. "Na kongresie chcemy rozmawiać o tych możliwościach, zbierać pomysły, na jakiego typu usługach, serwisach da się zarobić pieniądze" - podkreślił Cichowicz.

W trakcie jednego z paneli goście Kongresu mają też poruszać kwestie bezpieczeństwa. "Przedsiębiorcy, którzy tworzą gospodarkę elektroniczną wyraźnie widzą, że zagadnienie bezpieczeństwa staje się coraz bardziej istotne w procesie inwestycyjnym. Rozszerza się bowiem katalog zagrożeń" - stwierdził Cichowicz.

Zaznaczył jednak, że nie jest to spowodowane rosnącymi stratami finansowymi czy rozrostem przestępczości, ale uderzaniem w reputację firmy.

d4ianbd

"Bank może mieć poważne problemy, jeśli jego reputacja jako bezpiecznego podmiotu zarządzającego naszymi oszczędnościami zostaje nadwyrężona. Nie chodzi tu nawet o wysokość start i częstotliwość incydentów, ale o to, że nie można we współczesnym świecie godzić się na to, by ktoś zagrażał pieniądzom powierzonym tym instytucjom" - mówił.

"Kiedyś banki się nie przyznawały do takich incydentów, ale obecnie w dobie coraz powszechniejszych portali społecznościowych jest to niemal niemożliwe" - dodał.

Cichowicz podkreślił też, że w czasie Kongresu firmy działające w e-biznesie mają być przekonywanie, iż w kwestiach bezpieczeństwa nie powinny one ze sobą konkurować.

"Zamiast konkurować w tych kwestiach, powinny stworzyć system wczesnego ostrzegania. To ważne, bo jeśli nie będą w tym obszarze ze sobą współpracować, mieć dobrych relacji, to ewentualne ataki hakerów staną się bardziej niebezpieczne" - wskazał.

d4ianbd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ianbd