Trwa ładowanie...
d10zj6h
20-01-2016 17:05

ZCh Police planuje nowe złoże w Senegalu, rozgląda się w innych krajach

Warszawa, 20.01.2016 (ISBnews) - Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police ma w planach otwarcie nowego złoża fosforytów w Senegalu. Spółka przygląda się też możliwościom inwestycji w innych krajach pozaeuropejskich i europejskich, powiedział wiceprezes Grupy Azoty Marek Kapłucha.

d10zj6h
d10zj6h

?Mamy w planach kolejne złoże fosforytów, jesteśmy w trakcie procesu uzyskiwania koncesji? - powiedział Kapłucha podczas panelu na Forum Zmieniamy Polski Przemysł.

Dodał, że spółka rozważa uruchomienie w Senegalu także instalacji kwasu fosforowego. Na miejscu działa już kopalnia fosforytów.

Grupa Azoty przygląda się także możliwości w innych krajach afrykańskich. Należą do nich kraje sąsiadujące z Senegalem, innych pozaeuropejskich oraz europejskich, wskazał wiceprezes w rozmowie z ISBnews.

?Rozglądamy się w krajach pozaeuropejskich, ale też w Europie. Mamy kilka celów, natomiast nic nie zostało jeszcze skonkretyzowane? - powiedział

d10zj6h

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. rozpoczęły inwestycje w Senegalu w sierpniu 2013 r. od zakupu 55% udziałów w Spółce African Investment Group SA, która posiada koncesje na dostęp do złóż fosforytów i ilmenitów w Senegalu.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

(ISBnews)

d10zj6h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10zj6h