Trwa ładowanie...
d1fmi91

Zelmer wybrał BSH Bosch und Siemens Hausger"te, jako inwestora strategicznego (opis)

14.11. Warszawa (PAP) - Zelmer wybrał BSH Bosch und Siemens Hausger"te GmbH, jako inwestora strategicznego dla spółki i zawarł z nim umowę w sprawie ogłoszenia wezwania do...

d1fmi91
d1fmi91

14.11. Warszawa (PAP) - Zelmer wybrał BSH Bosch und Siemens Hausger"te GmbH, jako inwestora strategicznego dla spółki i zawarł z nim umowę w sprawie ogłoszenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż 100 proc. swoich akcji w ciągu 24 godzin od daty umowy, czyli od 13 listopada - podał Zelmer w środowym komunikacie. Cena za jedną akcję Zelmera w wezwaniu będzie równa 40 zł i BSH nie będzie upoważniony do obniżenia ceny.

Zgodnie z umową, początkowy okres przyjmowania zapisów będzie trwał 70 dni kalendarzowych i nie będzie dopuszczalne częściowe rozliczenie wezwania.

BSH nie będzie musiał nabyć akcji w wezwaniu, jeżeli nie uzyska w okresie wezwania wymaganych zgód organów antymonopolowych w Polsce, Rosji i na Ukrainie lub gdy w odpowiedzi na wezwanie na sprzedaż akcji zapisze się mniej niż 75 proc. akcjonariuszy.

Na zamknięciu wtorkowych notowań kurs Zelmera wynosił 30,8 zł.

Pod koniec sierpnia Zelmer poinformował, że rozpoczyna proces poszukiwania inwestora strategicznego dla spółki.

Producent drobnego sprzętu AGD argumentował, że pozyskanie inwestora strategicznego i uzyskanie stabilnej struktury własnościowej jest konieczne dla zapewnienia skuteczności w przygotowaniu i realizacji nowej strategii grupy na lata 2014-2016. (PAP)

jow/

d1fmi91
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fmi91