Trwa ładowanie...
dpqaswn

Zgoda na kolejne przejęcia w branży mięsnej

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zezwoliła na zakup spółki Sprzedaż Bydła Krotoszyn - Uelzen przez OSI Poland Foodworks, należącą do międzynarodowej grupy prowadzącej m.in. działalność w zakresie produkcji, przetwórstwa oraz sprzedaży mięsa wołowego.
Share
Zgoda na kolejne przejęcia w branży mięsnej
Źródło: Jupiterimages
dpqaswn

Wcześniej OSI spółka Poland przejęła ubojnię w miejscowości Góra. Powstała ona w 2005 r. i został zamknięty wiosną tego roku. W lecie zakład kupił międzynarodowy koncern. Etap przebudowy kompleksu produkcyjnego zajął kilka miesięcy. W tym czasie zakład został przekształcony w jedną z najnowocześniejszych ubojni w Polsce. Po uzyskaniu od polskich organów odpowiednich certyfikatów i zezwoleń zakład wstępnie rozpoczął działalność w połowie września.

Teraz grupa OSI przejęła krotoszyńską spółkę Sprzedaż Bydła Krotoszyn - Uelzen zajmującą się handlem bydłem, ma to zapewnić firmie bezpośredni dostęp do produkcji rolnej za pomocą istniejących już w Polsce struktur.

Grupa OSI powstała w 1909 r. w Chicago jako przedsiębiorstwo rodzinne. Na przestrzeni lat ten hurtowy sprzedawca mięsa stał się jedną z największych na świecie firm spożywczych. Obecnie OSI wytwarza wysokiej jakości wołowinę, wieprzowinę, drób, produkty rolne oraz specjalne produkty oparte na cieście. Do klientów grupy OSI należą czołowe marki świata.

Grupa OSI, zatrudniając około 10 tysięcy osób w ponad 40 firmach w 17 krajach i osiągających przychody przekraczające 4 mld dolarów (2010), jest jednym z największych prywatnych przedsiębiorstw w branży spożywczej na świecie.

W Polsce koncern działa pod nazwą Osi Poland Foodworks Sp. z o.o. Dyrektorem zarządzającym spółki jest Uwe Rössler.

ES

dpqaswn

Podziel się opinią

Share
dpqaswn
dpqaswn