Trwa ładowanie...

Zimny prysznic - giełdowy komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, minimalny wzrost odnotował jedynie indeks małych spółek WIG-250. Pierwsza faza sesji upływała pod znakiem wzrostu, natomiast o wyniku przesądziła wyprzedaż w końcówce sesji, która istotnie skorygowała ostatnią zwyżkę.

Share
Zimny prysznic - giełdowy komentarz poranny
Źródło: Thinkstockphotos
d20og8z

Mając na uwadze wyższe otwarcie oraz zamknięcie na dziennym minimum na dziennych wykresach świecowych pojawiły się czarne korpusy odzwierciedlające przewagę sprzedających, które mają negatywną wymowę. Pytaniem pozostaje czy wybicie na ostatnich sesjach było typową pułapką, czy też w dalszym ciągu rynek znajduje się w początkowej fazie większego ruchu, gdzie głębokie korekty poprzedzają silny ruch w kolejnej fali.

WIG-20WIG-20 (Zobacz notowania indeksu ») po wyższym otwarciu przed południem dotarł do 2460, by w kolejnych godzinach zniżkować do 2417. Oznacza to, iż domknięta została ostatnia luka hossy, co sugeruje test wsparć wynikających z wcześniejszych minimów na 2402 i 2392. Ten ostatni pułap ma istotne znaczenie, a jego przebicie będzie wskazywało na korekcyjny charakter ostatniego wzrostu, co z kolei winno przełożyć się na test minimów z listopada i października, które znajdują się odpowiednio na 2385 i 2353.
Spadek poniżej tego ostatniego poziomu będzie potwierdzał trend spadkowy, ale chyba nie jest to perspektywa na dzisiejszą sesję. Myślę, że kupujący będę starali się zatrzeć negatywne wrażenie z wczorajszej sesji i odrobić przynajmniej część strat.

Najbliższy opór znajduje się na 2432, a w razie jego pokonania podaż winna pojawić się na 2441 lub też 2454. Przebicie tego ostatniego pułapu winno otwierać drogę do ataku na wczorajszy wierzchołek oraz leżące nieco wyżej 2464 i 2476. Do podtrzymania szans na realizację optymistycznych scenariuszy konieczne jest utrzymanie minimum na 2402.
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

d20og8z

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/34163/141205_bp.pdf )

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d20og8z

Podziel się opinią

Share
d20og8z
d20og8z