Trwa ładowanie...
d396mjw

Zjednoczone Emiraty Arabskie chcą przyciągnąć kolejne firmy z Polski

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich działa obecnie ponad 40 polskich firm. Władze tego kraju - poprzez ułatwienia oferowane przedsiębiorcom - chcą przyciągnąć kolejne przedsiębiorstwa z Polski - m.in. z branży energetycznej, budowlanej i IT.

Share
d396mjw

Nagranie wideo:

http://serwiswideo.pap.pl/wideo/Zjednoczone-Emiraty-Arabskie-chca-przyciagnac-kolejne-firmy-z-Polski.mp4

"Szukamy w różnych sektorach, takich jak zielona energia, informatyka, nieruchomości i branża budowlana. Nasze przepisy i procedury w stosunku do obcokrajowców są bardzo uproszczone. Nie płaci się u nas podatków - to jeden z dobrych powodów, aby inwestować w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jesteśmy hubem biznesowym, ZEA mogą być postrzegane jako brama do Afryki i Azji" - powiedział PAP konsul ZEA w Polsce Ahmed Abdalla Burehaima.

d396mjw

Wzrost obrotów handlowych między Polską a ZEA w 2014 r. wyniósł blisko 50 proc. Łączna wartość polskich inwestycji bezpośrednich w ZEA szacowana jest na 150 mln USD. Działają tam polskie przedsiębiorstwa z branży naftowo-gazowej, budowlanej, instalacyjnej, usług geodezyjnych, urządzeń klimatyzacyjnych, mebli czy opakowań metalowych - wynik z informacji resortu gospodarki.

Na kontraktach indywidualnych przebywa tam kilkuset polskich specjalistów, głównie inżynierów, architektów oraz personel medyczny. Liczba Polonii jest najwyższa w regionie Zatoki - wynosi ok. 2500 osób.(PAP)

laz/ bk/

Nagranie udostępniamy bezpłatnie.

Pobranie jest możliwe po podaniu loginu i hasła:

użytkownik: wideo01

hasło: OZsV2TzG%!if

d396mjw

Podziel się opinią

Share
d396mjw
d396mjw