Trwa ładowanie...
dc3i9rc

Złe prognozy dla najemców z centrów handlowych

Mniejsza liczba nowych obiektów spowoduje, że wzrosną czynsze za wynajem powierzchni w centrach handlowych, przewiduje Cushman & Wakefield.

Share
dc3i9rc

W ciągu najbliższych dwóch lat spadnie aktywność deweloperów na rynku centrów handlowych. Jeszcze w 2009 roku oddano do użytku kilka galerii handlowych w dużych miastach i więcej obiektów w mniejszych miejscowościach. Otwarto m.in. Bonarkę w Krakowie, Galerię Malta w Poznaniu i Renomę we Wrocławiu. W mniejszych miejscowościach powstały. Cuprum Arena w Lubinie, Galeria Jurajska w Częstochowie, Fokus w Piotrkowie Trybunalskim, Wzorcownia we Włocławku i galeria Gemini Park w Bielsku Białej.

Z danych Cushman Wakefield wynika, że w ubiegłym roku łącznie w miastach średniej wielkości i mniejszych wybudowano 473,2 tys. mkw. powierzchni handlowych, co stanowi blisko 63 proc. całej rocznej podaży.

Deweloperzy ostrożnie podchodzą do inwestycji, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, bo okazało się, że trudniej tam wynająć powierzchnię handlową. Podejmują decyzje o wstrzymaniu lub opóźnieniu inwestycji.

Obecnie największe obiekty w budowie to m. in.: IKEA Port Łódź faza II, Galeria Słoneczna Radom, Galeria Victoria Wałbrzych, Helical Park Opole i Jasna Park Tarnów. W budowie znajduje się 350 tys. mkw. powierzchni handlowej, większość będzie oddana do końca 2011 r.

Handel-Net.pl

dc3i9rc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc3i9rc