Trwa ładowanie...
d4310fk

Złoty nadal mocny. Pomogły dobre dane?

Indeks PMI obliczany dla polskiego przemysłu wyniósł we wrześniu 52,2 pkt., wobec 51,5 pkt. poprzednio.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Złoty nadal mocny. Pomogły dobre dane?
(Fotolia, Fot: whitelook)
d4310fk

W poniedziałek w południe euro nadal kosztuje nieznacznie poniżej 4,30 zł, dolar zbliża się do poziomu 3,80 zł, a za franka szwajcarskiego trzeba zapłacić ponad 3,90 zł. Dobra kondycja złotego to także zasługa dobrych poniedziałkowych danych z polskiego przemysłu, choć czynników, które na to wpłynęły jest więcej.

Indeks PMI obliczany dla polskiego przemysłu wyniósł we wrześniu 52,2 pkt., wobec 51,5 pkt. poprzednio i prognozowanych 52 pkt. Według obliczeń instytutu polski PMI sygnalizuje najszybszy wzrost od sześciu miesięcy.

Odczyt indeksu powyżej poziomu 50 pkt oznacza wzrost aktywności, a poniżej - jej spadek. Wskaźnik PMI dla przemysłu w Polsce nie spadł poniżej tej wartości od września 2014 roku.

d4310fk

Dane te nie wypłynęły bezpośrednio na notowania złotego w poniedziałek. Cały czas pozostaje on mocny z uwagi na przewidywaną podwyżkę stóp procentowych w grudniu.

W poniedziałek w południe za euro trzeba było zapłacić 4,29 zł, dolar kosztuje 3,82 zł, a frank szwajcarski jest notowany po 3,93 zł. W stosunku do tych trzech walut złoty cały czas utrzymuje się blisko najniższych poziomów we wrześniu.

Zmiana wartości złotego w stosunku do zagranicznych walut na przestrzeni ostatniego miesiąca

Według Konrada Białasa, analityka TMS Brokers, na dalsze umocnienie złotego w kolejnych dniach nie ma co liczyć. - Przy nerwowej sytuacji na rynkach zewnętrznych trudno oczekiwać wyraźnego umocnienia złotego - komentuje analityk.

d4310fk

Podziel się opinią

Share
d4310fk
d4310fk