Trwa ładowanie...

Złoty nadal mocny. Pomogły dobre dane?

Indeks PMI obliczany dla polskiego przemysłu wyniósł we wrześniu 52,2 pkt., wobec 51,5 pkt. poprzednio.

Złoty nadal mocny. Pomogły dobre dane?Źródło: Fotolia, fot: whitelook
d7rekdz
d7rekdz

W poniedziałek w południe euro nadal kosztuje nieznacznie poniżej 4,30 zł, dolar zbliża się do poziomu 3,80 zł, a za franka szwajcarskiego trzeba zapłacić ponad 3,90 zł. Dobra kondycja złotego to także zasługa dobrych poniedziałkowych danych z polskiego przemysłu, choć czynników, które na to wpłynęły jest więcej.

Indeks PMI obliczany dla polskiego przemysłu wyniósł we wrześniu 52,2 pkt., wobec 51,5 pkt. poprzednio i prognozowanych 52 pkt. Według obliczeń instytutu polski PMI sygnalizuje najszybszy wzrost od sześciu miesięcy.

Odczyt indeksu powyżej poziomu 50 pkt oznacza wzrost aktywności, a poniżej - jej spadek. Wskaźnik PMI dla przemysłu w Polsce nie spadł poniżej tej wartości od września 2014 roku.

d7rekdz

Dane te nie wypłynęły bezpośrednio na notowania złotego w poniedziałek. Cały czas pozostaje on mocny z uwagi na przewidywaną podwyżkę stóp procentowych w grudniu.

W poniedziałek w południe za euro trzeba było zapłacić 4,29 zł, dolar kosztuje 3,82 zł, a frank szwajcarski jest notowany po 3,93 zł. W stosunku do tych trzech walut złoty cały czas utrzymuje się blisko najniższych poziomów we wrześniu.

Zmiana wartości złotego w stosunku do zagranicznych walut na przestrzeni ostatniego miesiąca

Według Konrada Białasa, analityka TMS Brokers, na dalsze umocnienie złotego w kolejnych dniach nie ma co liczyć. - Przy nerwowej sytuacji na rynkach zewnętrznych trudno oczekiwać wyraźnego umocnienia złotego - komentuje analityk.

d7rekdz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7rekdz