Trwa ładowanie...

Złoty nadal słaby po decyzji Rady Polityki Pieniężnej

Główna stopa procentowa pozostała na poziomie 1,5 procent.

Share
Złoty nadal słaby po decyzji Rady Polityki PieniężnejŹródło: Fotolia
d1w2jba

Rada Polityki Pieniężnej, zgodnie z oczekiwaniami, pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Informacja ta nie wpłynęła znacząco na notowania złotego, który w konsekwencji pozostał słaby.

Główna stopa procentowa pozostała na poziomie 1,5 procent, a stopa lombardowa, na podstawie której wyznacza się maksymalne oprocentowanie np. kart kredytowych, pozostała na poziomie 2,5 procent.

Po ogłoszeniu decyzji nie odnotowaliśmy większych zmian na rynku walutowym. Za euro trzeba zapłacić 4,37 zł. To efekt przerwanego w południe trendu. Jeszcze rano europejska waluta kosztowała 4,34 zł.

Zobacz, jak zmieniała się cena euro w czwartek

d1w2jba

Podobnie sytuacja wygląda na dolarze, który zdrożał od rana o 3 grosze. Reakcji na decyzję w sprawie stóp procentowych nie odnotowano. Amerykańska waluta drożeje ze względu na prognozowane kolejne wzrosty stóp procentowych w USA.

Zobacz, jak zmieniała się cena dolara w czwartek

Niewielkie umocnienie rano notował złoty wobec franka szwajcarskiego, jednakże do południa zysk ten został skonsumowany. Waluta Szwajcarii kosztuje w czwartek popołudniu niespełna 4 zł.

Zobacz, jak zmieniała się cena franka szwajcarskiego w czwartek

d1w2jba
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w2jba
d1w2jba