Trwa ładowanie...

Złoty nadal słaby po decyzji Rady Polityki Pieniężnej

Główna stopa procentowa pozostała na poziomie 1,5 procent.

Share
Złoty nadal słaby po decyzji Rady Polityki Pieniężnej
Źródło: Fotolia
d49r4td

Rada Polityki Pieniężnej, zgodnie z oczekiwaniami, pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Informacja ta nie wpłynęła znacząco na notowania złotego, który w konsekwencji pozostał słaby.

Główna stopa procentowa pozostała na poziomie 1,5 procent, a stopa lombardowa, na podstawie której wyznacza się maksymalne oprocentowanie np. kart kredytowych, pozostała na poziomie 2,5 procent.

Po ogłoszeniu decyzji nie odnotowaliśmy większych zmian na rynku walutowym. Za euro trzeba zapłacić 4,37 zł. To efekt przerwanego w południe trendu. Jeszcze rano europejska waluta kosztowała 4,34 zł.

d49r4td

Zobacz, jak zmieniała się cena euro w czwartek

Podobnie sytuacja wygląda na dolarze, który zdrożał od rana o 3 grosze. Reakcji na decyzję w sprawie stóp procentowych nie odnotowano. Amerykańska waluta drożeje ze względu na prognozowane kolejne wzrosty stóp procentowych w USA.

Zobacz, jak zmieniała się cena dolara w czwartek

Niewielkie umocnienie rano notował złoty wobec franka szwajcarskiego, jednakże do południa zysk ten został skonsumowany. Waluta Szwajcarii kosztuje w czwartek popołudniu niespełna 4 zł.

Zobacz, jak zmieniała się cena franka szwajcarskiego w czwartek

d49r4td

Podziel się opinią

Share
d49r4td
d49r4td