Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

W Polsce zmiana czasu następuje dwa razy w roku. Podpowiadamy, kiedy dokładnie czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?Źródło: Pixabay.com
d3xxjif
d3xxjif

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

Jak co roku, przestawiliśmy się na czas zimowy ostatniej niedzieli października. Wtedy właśnie następuje zmiana czasu z letniego na zimowy (cofamy zegarki z 3:00 na 2:00). Czas zimowy obowiązuje w Polsce przez 5 miesięcy, natomiast czas letni 7 miesięcy. Tym samym w ostatnią niedzielę marca przechodzimy z czasu zimowego na letni i wówczas przestawiamy wskazówki zegarów z 2:00 na 3:00.

Obejrzyj: Jaki kredyt może wziąć mikroprzedsiębiorca?

Zmiana czasu brana jest pod lupę na stronie Głównego Urzędu Miar. Znajduje się tam podsumowanie jej wad i zalet. Wśród głównych argumentów za porzuceniem zmiany czasu wymienia się rozwój społeczeństwa oraz postępującą elektryfikację, które sprawiają, że przepisy o przestawianiu zegarków uznawane stały się zbędne, wręcz archaiczne.

Przypomnijmy przy okazji, że w marcu zeszłego roku Parlament Europejski zagłosował "za" za zniesieniem zmiany czasu. Europosłowie chcieli, by zmiana czasu w ostatnią niedzielę marca 2021 r. była ostatnią zmianą w tych krajach UE, które wybiorą na stałe czas letni. Te, które wolą zachować czas zimowy, mogłyby zmienić wskazówki zegara po raz ostatni w ostatnią niedzielę października 2021 roku.

d3xxjif
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xxjif

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj