Trwa ładowanie...
d4e3kv6

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

W Polsce zmiana czasu następuje dwa razy w roku. Podpowiadamy, kiedy dokładnie czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?
Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki? (Pixabay.com)
d4e3kv6

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

Jak co roku, przestawiliśmy się na czas zimowy ostatniej niedzieli października. Wtedy właśnie następuje zmiana czasu z letniego na zimowy (cofamy zegarki z 3:00 na 2:00). Czas zimowy obowiązuje w Polsce przez 5 miesięcy, natomiast czas letni 7 miesięcy. Tym samym w ostatnią niedzielę marca przechodzimy z czasu zimowego na letni i wówczas przestawiamy wskazówki zegarów z 2:00 na 3:00.

Obejrzyj: Jaki kredyt może wziąć mikroprzedsiębiorca?

Zmiana czasu brana jest pod lupę na stronie Głównego Urzędu Miar. Znajduje się tam podsumowanie jej wad i zalet. Wśród głównych argumentów za porzuceniem zmiany czasu wymienia się rozwój społeczeństwa oraz postępującą elektryfikację, które sprawiają, że przepisy o przestawianiu zegarków uznawane stały się zbędne, wręcz archaiczne.

Przypomnijmy przy okazji, że w marcu zeszłego roku Parlament Europejski zagłosował "za" za zniesieniem zmiany czasu. Europosłowie chcieli, by zmiana czasu w ostatnią niedzielę marca 2021 r. była ostatnią zmianą w tych krajach UE, które wybiorą na stałe czas letni. Te, które wolą zachować czas zimowy, mogłyby zmienić wskazówki zegara po raz ostatni w ostatnią niedzielę października 2021 roku.

d4e3kv6

Podziel się opinią

Share

d4e3kv6

d4e3kv6