Trwa ładowanie...

Zmiana nazwy Prince Polo na Polski Książę

Mondelez Polska SA, dystrybutor kultowego wafelka "Prince Polo", podał, że jedna z najcenniejszych polskich marek zmienia nazwę.

Share
Zmiana nazwy Prince Polo na Polski KsiążęŹródło: Mondelez Polska SA
d20ok8r

Jeśli lubicie smak "Prince Polo", to od dziś będziecie musieli go szukać w sklepach pod inną nazwą. Producent zdecydował się na przemianowanie sztandarowego polskiego wafelka na "Polskiego Księcia". Ruch ten został podyktowany licznymi głosami oburzenia ze strony purystów językowych.

- Powoływali się na nowe zapisy w ustawie o ochronie języka polskiego. Ustąpiliśmy i dlatego od dzisiaj na terenie kraju i za granicą wafelek będzie sprzedawany pod nazwą "Polski Książę" - tłumaczy przedstawiciel Mondelez Polska SA.

"Prince Polo" towarzyszył Polakom od trzech pokoleń, stał się kultowym produktem i dla wielu synonimem wafelka w czekoladzie.

d20ok8r

- Firma wyraża nadzieję, że Polski Książę będzie nadal ukochaną marką nie tylko polskich smakoszy. A dla najmłodszego pokolenia stanie się z czasem symbolem dzieciństwa, tak jak ukochane misie, samochodziki i pierwszy komputer - zaznacza przedstawiciel Mondelez Polska SA.

Firma zapewnia, że zmiana nazwy, tak jak poprzednio opakowania, nie wpłynie na jakość produktu. Pozostaje pytanie jak ten ruch odbije się na wynikach sprzedaży za granicą. Chociażby czy słynni Islandczycy będą w stanie wymówić "Polski Książę"?

d20ok8r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d20ok8r
d20ok8r