Trwa ładowanie...
dv7g5kf

Zmiany od 20 kwietnia. Więcej firm skorzysta z tarczy

20 kwietnia obowiązują nowe przepisy tzw. tarczy antykryzysowej. Samozatrudnieni mogą ponownie wnioskować o postojowe bez limitu przychodu, a firmy zatrudniające od 10 do 49 osób mogą skłądać wnioski o zmniejszenie składek ZUS o połowę
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ZUS przypomina o nowych zapisach tarczy antykryzysowej
ZUS przypomina o nowych zapisach tarczy antykryzysowej (FORUM)
dv7g5kf

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o zmianach w pomocy dla przedsiębiorców dotkniętych kryzysem, które weszły w życie w sobotę, razem z nowelizacją tzw. tarczy antykryzysowej.

Wśród najważniejszych zapisów jest ulga w składkach ZUS, o którą mogą się ubiegać firmy zatrudniające do 49 pracowników.

"W przypadku tych firm zwolnieniem zostanie objęte 50 proc. kwoty składek wykazanej w deklaracjach rozliczeniowych" – wyjaśnia prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

dv7g5kf

Oglądaj też: Odmrażanie gospodarki. Belka: jestem zaniepokojony tym, co mówi rząd

Zwolnione ze składek są także wszystkie spółdzielnie socjalne, niezależnie od liczby pracowników.

Nowa wersja tarczy antykryzysowej daje również możliwość ponownego ubiegania się o wypłatę postojowego. Takie świadczenie będzie można pobrać nie więcej niż 3 razy.

dv7g5kf

"Warunkiem będzie oświadczenie przedsiębiorcy lub osoby wykonującej umowę cywilnoprawną, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku nie uległa poprawie" – wskazuje prof. Uścińska.

ZUS zachęca do tego aby wnioski o zwolnienia ze składek składać elektronicznie. Ma to zmniejszyć ryzyko błędu i przyspieszyć procedurę.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

ZUS

dv7g5kf

Podziel się opinią

Share

dv7g5kf

dv7g5kf